r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tablety bez Google Assistant, grzebiący w Androidzie są innego zdania

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Asystent Google początkowo był dostępny wyłącznie na smartfonach Pixel i urządzeniach automatyki domowej, jak np. Google Home. Po 5 miesiącach Google zdecydowało się znacząco rozszerzyć jego dostępność, usługa trafiła na wszystkie smartfony z Androidem w wersji 6.0 i wyższej. Nie wspomniano jednak nic o tabletach i właśnie poznaliśmy tego powód.

Pod koniec lutego, na oficjalnym blogu Google pojawił się wpis informujący o rozszerzeniu dostępności Google Assistant. W tekście padają określania smartphones, Android phones czy Android partner phones, ale nie ma nawet jednej wzmianki o tabletach. Była to zapowiedź planów Google związanych z tabletami, a raczej zapowiedź braku planów.

Serwis Android Police skontaktował się z Google w celu otrzymania oficjalnego potwierdzenia, czy Asystent Google trafi na tablety. Niestety nie mamy dobrych wieści. W siedzibie Google podjęto decyzję, że usługa będzie dostępna na smartfonach z Androidem Marshmallow i Nougat z usługami Google Play, ale nie obejmie tabletów.

r   e   k   l   a   m   a

Google Assistant nie pojawi się nawet na tablecie Pixel C, a więc tym stworzonym na zamówienie Google. Mimo tego nie powinniśmy się załamywać, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie by samemu zadbać o dostępność Asystenta. Instrukcję jak uzyskać dostęp znajdziecie tutaj. Metoda była wykorzystywana na smartfonach nie należących do serii Pixel, dziś może posłużyć do uruchomienia usługi na tabletach. Niech żyje otwartość i crakowanie Androida!

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.