Tails 1.5 już dostępny dla wszystkich zainteresowanych anonimowością w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeznaczona do anonimowego korzystania z Internetu dystrybucja Tails, The Amnesic Incognito Live System, doczekała się wydania oznaczonego numerem 1.5. Usunięto z niej kilkadziesiąt pomniejszych błędów i dodano kilkanaście drobnych funkcji, dzięki którym korzystanie z Tailsa będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Przede wszystkim nowy Tails korzysta z przeglądarki Tor Browser 5.0, bazującej na długofalowo wspieranym Firefoksie 38 ESR. Co ważne, wyłączono z jego poziomu możliwość dostępu do sieci lokalnej, tak by ewentualny napastnik przełamując zabezpieczenia przeglądarki nie zdołał ustalić specyfiki środowiska użytkownika. Dodano też wsparcie dla 32-bitowego loadera GRUB EFI, dzięki któremu Tailsa będzie można uruchomić na niektórych tabletach z procesorami Atom i wzmocniono po audycie konfigurację AppArmor, dzięki czemu system będzie odporniejszy na ataki.

Aktualną wersję obrazów ISO Tailsa znajdziecie na stronie tails.boum.org. Przypominamy, by po ich pobraniu sprawdzić, czy pobrana wersja jest podpisana prawdziwym kluczem Tails.

© dobreprogramy
s