reklama

Tajemnica Origami ujawniona

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft oficjalnie opublikował bardziej szczegółowe informacje na temat tajemniczego jak dotąd projektu Origami, lub - trzymając się nowej nomenklatury - Ultra-Mobile Personal Computer. Urządzenie zostało zaprezentowane podczas odbywających się w Niemczech targach CeBIT.

UMPC to mały i lekki komputer osobisty wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy (rozdzielczość minimum 800x480 pikseli), obsługiwany zarówno poprzez rysik, jak i podpinaną klawiaturę. Oczywiście wbudowane są także adapter Bluetooth oraz karta Wi-Fi. Funkcje nowego urządzenia są dość zróżnicowane, gdyż praktycznie można na nim uruchomić dowolną aplikację Windows. Najlepiej UMPC sprawdza się jednak jako odtwarzacz multimediów, przenośne biuro czy nawigator. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows XP Tablet PC Edition, a w przyszłości - Windows Vista.

Microsoft udostępnia zainteresowanym szereg materiałów, również w postaci filmów - w pierwszej kolejności polecamy wideo poglądowe przygotowane przez Channel9, witrynę główną projektu Origami oraz dział witryny Microsoft poświęcony UMPC. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana i zależy od producentów OEM, jednak Microsoft przewiduje, że zakres cenowy wyniesie od 500 do 1000 dolarów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić