Tajemnice Origami ujawnione

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu informowaliśmy o nowym tajemniczym projekcie o nazwie Origami, o którym wiadomo było jedynie to, że jego strona została zarejestrowana przez firmę Microsoft. Początkowo wszystko wskazywało na to, że projekt zostanie ujawniony dopiero 2 marca, jednak już teraz wyciekły pewne, nie potwierdzone jeszcze, informacje.

Origami ma być urządzeniem mniejszym niż standardowe laptopy, ale większym niż palmtopy. Ma ono pracować pod kontrolą systemu zbudowanego na podstawie Windows XP, być sprzedawane w cenie oscylującej wokół 600 dolarów i mieć ciekawy zestaw funkcji. Prawdopodobnie będzie obsługiwać GPS i standardy komunikacji bezprzewodowej takie jak Bluetooth, Wi-Fi i telefonię komórkową trzeciej generacji. Origami nie jest pierwszym projektem tego typu, już wcześniej firma informowała o planach produkcji podobnego urządzenia, jednak wtedy zostały one zarzucone ze względu na obawy o opłacalność przedsięwzięcia.

Na stronie Stevena Binka pojawiła się informacja, że jedna z agencji reklamowych opublikowała film reklamowy Origami, jednak w chwili obecnej nie jest on już dostępny. Jedna z witryn o Pocket PC umieściła kilka zdjęć z tego filmu, jednak nie wiadomo czy jest on wiarygodny.

Więcej szczegółów o Origami powinno być niedługo dostępne na stronie projektu, jednak pierwszych prezentacji powinniśmy spodziewać się raczej na targach CeBit w dniach 9-15 marca.

© dobreprogramy
s