r   e   k   l   a   m   a
reklama

Tajwan nie chce Visty z nowymi komputerami

Strona główna Aktualności

O autorze

Tajwańscy aktywiści oskarżają Microsoft o stosowanie monopolistycznych praktyk. Wszystko za sprawą systemu Windows Vista, który dołączany jest do każdego nowego komputera.

Poprzez wycofanie w czerwcu br. m.in. w Tajwanie środowiska operacyjnego Windows XP Microsoft pozbawił konsumentów jakiegokolwiek wyboru, skazując ich tym samym na Vistę i zakup lepszego, oraz droższego sprzętu, który wymagany jest do uruchomienia najnowszego produktu giganta. W związku z tym procederem Microsoftowi grozi kara 800 tys. USD, oraz konieczność natychmiastowego zaprzestania nielegalnych praktyk. Rzecznik FTC, do którego trafiły zażalenia zapowiedział, że obecnie trwa już śledztwo w tej sprawie, ale potrwać może ono nawet 6 miesięcy. Przedstawiciele tajwańskiego oddziału Microsoftu z kolei odpierają zarzuty aktywistów, wyjaśniając, iż koncern nie zmusza nikogo do kupowania Visty.

Statystyki przygotowane przez The Consumer Foundation (TCF) pokazują, że aż 56% osób, które zakupiły wraz z nowym komputerem system Windows Vista wymieniły by je na wycofanego w czerwcu Windowsa XP. Zdaniem specjalistów TCF Microsoft pownien zapłacić karę na tyle wysoką by odnotowane przez niego zyski w związku z przeinstalowaniem Visty na nowym sprzęcie zostały zniwelowane do zera.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial