Tak będzie wyglądał Facebook Messenger: kolejna aplikacja „cała na biało”

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas konferencji F8 w maju Facebook zapowiedział, że komunikator Messenger dostanie nowy wygląd, a jego obsługa będzie dzięki temu łatwiejsza. Z aplikacji zniknie kilka zbędnych elementów, a często używane funkcje będą wyeksponowane. Ponadto aplikacja ma dostać tryb nocny z ciemną skórką.

Dziś, po 4 miesiącach, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy Messenger. Nowy wygląd aplikacji pojawił się bez ostrzeżenia i bez aktualizacji na smartfonach niektórych użytkowników, a zrzuty ekranu szybko trafiły do internetu.

Zmiana została wprowadzona po stronie serwerów Facebooka, gdyż nie można ich wymusić samodzielnie instalując testową wersję aplikacji. To zapewne test przed uruchomieniem nowego interfejsu na większą skalę.

Na dolnym pasku zobaczymy tylko trzy sekcje, a przycisk uruchamiający aparat został przeniesiony na górę, razem z poleceniem rozpoczęcia nowej rozmowy. Większość dodatkowych funkcji, jak gry, zostały przeniesione do sekcji Explore. Widok rozmowy także się zmienił. Wciąż można zmieniać kolor przewodni czatu, ale interfejs jest nieco „luźniejszy” i dostał inne piktogramy.

Czy podoba wam się nowy wygląd komunikatora? W redakcji budzi mieszane uczucia. O ile uproszczenia interfejsu trudno nie docenić, miejscami brakuje wyraźnego podziału między sekcjami aplikacji. Facebook zaprojektował Messengera zgodnie z wytycznymi Google'a, ale trochę przesadził z białymi powierzchniami. Cała nadzieja w trybie nocnym, którego zrzuty ekranu jeszcze nie zostały udostępnione.

© dobreprogramy
s