Tak wygląda ostatnia nadzieja Microsoftu? Pierwsze informacje o Surface Phone

Strona główna Aktualności
image

O autorze

To, co nie udało się w ramach przejęcia Nokii i lat prób wypromowania Lumii jako urządzeń, które mogą konkurować z urządzeniami z Androidem czy iOS-em, ma się udać Microsoftowi dzięki nadchodzącemu Surface Phone’owi. Jego premiera, zaplanowana na przyszły rok, ma zrekompensować korporacji miliardowe straty i znów zaznaczyć obecność Windowsa na rynku urządzeń mobilnych. Dysponujemy już pierwszymi informacjami o ostatniej nadziei mobilnego Windowsa.

Na łamach forum Baidu użytkownik nokibar, znany wcześniej z wiarygodnych przecieków, opublikował pierwszą grafikę prezentującą Surface Phone’a w etui z klawiaturą. Zaawansowane etui z takimi dodatkowymi elementami, jak klawiatura, czy wyświetlacz E-ink potwierdzałyby publikowane przez nas wcześniej informacje o planach sprzedaży takich etui przez Microsoft.

Jak pisze serwis Neowin, w nowym Surface nie brakuje podobieństw do Lumii, szczególnie zaś do Lumii 950 XL. Niezależnie od renderów opublikowanych na chińskim forum, w Sieci pojawiły się także przecieki dotyczące specyfikacji technicznej nowej słuchawki z logo Microsoftu.

Surface Phone ma zostać wyposażony w procesor Snapdragon 830, o którym wiadomo dotąd niewiele ponad to, że jego produkcja ma się rozpocząć pod koniec bieżącego roku. Smartfon ma być sprzedawany w trzech wariantach różniących się wielkością pamięci: w pierwszym z nich znajdą się 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej, w drugim będzie to kolejno 6 i 128 GB, zaś w trzecim mówi się o… 8 GB RAM-u i aż 500 GB pamięci wewnętrznej, choć ostatnia wartość prezentuje się raczej mało wiarygodnie.

Surface Phone ma trafić do sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku, lub na początku drugiego. Według informacji, do których dotarł serwis Mobipicker, cena najmniej zaawansowanej konfiguracji ma wynieść ok. 900 dolarów.

© dobreprogramy