Talisman Prologue Talisman Prologue

Strona główna iOS Gry RPG i MMO
Pobierz program
lub zeskanuj:

Cyfrowe wydanie fabularnej gry planszowej rodzimej produkcji. Talisman Prologue jest wprowadzeniem w świat i mechanikę, przeznaczonym dla jednego gracza. Oferuje nam 16 grywalnych bohaterów oraz sporo indywidualnych misji.

Bohaterowie nie odbiegają od kanonu fantasy i gier RPG. Mamy rycerzy, magów, elfy czy też trolle. Każdy z nich dysponuje innymi statystykami i zestawem misji. W Talisman Prologue nie znajdziemy jednej wspólnej fabuły, to raczej zbiór małych kampanii by lepiej poznać świat i mechanikę gry.

W jej przybliżeniu pomaga samouczek oraz sporo porad, wyświetlanych przy pierwszych misjach. Całość bazuje na papierowym pierwowzorze, mamy więc rzuty kośćmi, losowanie kart, przemieszczanie się po planszy. Mechanizm ten może odstraszyć osoby przyzwyczajone do szybkiej i prostej (pod względem zasad) rozgrywki. Oprawa graficzna Talisman Prologue prezentuje się solidnie. Muzyka dobrze buduje klimat, a grafiki na kartach ilustrują dane wydarzenia.

Gra jest wstępem do kolejnej, bardziej rozbudowanej części. Nie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż wymusza na graczu podwójne zakupy, za wersję Prologue oraz kolejną, pełną. Jeżeli jednak zastanawiacie się czy warto inwestować w całość, lepiej rozpocząć przygodę od Talisman Prologue.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!