r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Talisman Prologue 2

Strona główna iOS Gry RPG i MMO

Cyfrowe wydanie fabularnej gry planszowej rodzimej produkcji. Talisman Prologue jest wprowadzeniem w świat i mechanikę, przeznaczonym dla jednego gracza. Oferuje nam 16 grywalnych bohaterów oraz sporo indywidualnych misji.

Galeria programu

Bohaterowie nie odbiegają od kanonu fantasy i gier RPG. Mamy rycerzy, magów, elfy czy też trolle. Każdy z nich dysponuje innymi statystykami i zestawem misji. W Talisman Prologue nie znajdziemy jednej wspólnej fabuły, to raczej zbiór małych kampanii by lepiej poznać świat i mechanikę gry.

W jej przybliżeniu pomaga samouczek oraz sporo porad, wyświetlanych przy pierwszych misjach. Całość bazuje na papierowym pierwowzorze, mamy więc rzuty kośćmi, losowanie kart, przemieszczanie się po planszy. Mechanizm ten może odstraszyć osoby przyzwyczajone do szybkiej i prostej (pod względem zasad) rozgrywki. Oprawa graficzna Talisman Prologue prezentuje się solidnie. Muzyka dobrze buduje klimat, a grafiki na kartach ilustrują dane wydarzenia.

Gra jest wstępem do kolejnej, bardziej rozbudowanej części. Nie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż wymusza na graczu podwójne zakupy, za wersję Prologue oraz kolejną, pełną. Jeżeli jednak zastanawiacie się czy warto inwestować w całość, lepiej rozpocząć przygodę od Talisman Prologue.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.