Tanie łącza szerokopasmowe w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak podaje Forrester, w ciągu ostatnich dwóch lat dość znacznie obniżyły się w Europie koszty łącz szerokopasmowych o podstawowym standardzie.

Jeszcze w 2001r. tylko Szwecja oferowała dostęp do takich łącz w cenie poniżej 30 funtów, podczas gdy obecnie takich krajów jest już siedem. Oprócz Szwecji, są to jeszcze Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy. Jak podaje Forrester, najniższa cena obowiązuje u austriackiego operatora UTA i wynosi 24,9 funta za transmisję w kierunku klienta o przepustowości 768Kbps. Z kolei krajem, gdzie całkowite opłaty są najniższe okazała się Belgia, która także ma największy odsetek domów podłączonych do łącz szerokopasmowych - 38%. Dla porównania w Wielkiej Brytanii liczba ta wynosi tylko 17%.

Spośród 17 krajów, które uczestniczyły w badaniu dotyczącym udziału opłat za dostęp do łącz szerokopasmowych w stosunku do całkowitych przychodów, Wielka Brytania znalazła się na 7 miejscu, zaś najdroższymi krajami okazały się Grecja, Irlandia i Finlandia.

© dobreprogramy
s