Tańszy iPhone 8? Wadliwy układ audio IC w iPhone 7, 7 plus, iPhone 8 i 8 plus

Brak dźwięku w iPhone 7 i iPhone 8?

To prawdopobodnie wina wadliwego układu audio IC.Każdy model wyróżnia się swoimi zaletami, ale również każdy jest znany ze swoich najczęściej występujących usterek. Zarówno topowe modele jak i te najbardziej popularne mają swoje typowe usterki. Tak jak starsze MacBooki miały problem z matryca lub Apple wprowadziło program naprawczy matryc MacBooków tak samo modele iPhone 7 i 8 nie są bez wad. eżeli zauważyłeś, że występuje problem z dźwiękiem podczas rozmów lub nie działa tryb głośnomówiący świadczy to o wadliwym układzie audio. Mogą o tym świadczyć też np.: zbyt długie włączanie się telefonu lub opóźniona reakcja ekranu dotykowego. Usterka najczęściej występuje w iPhone 7 i 7 Plus jednak dużo zgłoszeń dotyczy również modeli 8 i 8 Plus.

Uszkodzenie układu Audio IC w iPhone 7

Problem z układem audio w iPhone 7 nie występuje od razu, najczęściej jest zauważalny po 1-2 latach uzytkowania w zależności od zużycia telefonu. Uszkodzenie układu audio może wystąpić samoczynnie, nie musi być następnstem upadku telefonu albo innej ingerencji człowieka. Usterka dotyczy wszystkich funkcji telefonu związanych z układem audio czyli:

  • dyktafon
  • tryb głośnomówiący
  • głośnik
  • mikrofon

Należy mieć na uwadze że problem bywa mylony z takimi usterkami jak: przepełniona pamięć telefonu, problemy systemowe, wadliwa lub zużyta bateria, uszkodzony klawisz Home / Touch ID, uszkodzenie mikrofonu, uszkodzenie taśmy dokującej. Jednym z symptomów usterki Audio IC jest długi czas uruchamiania się telefonu. Urządzenie sprawia wrażenie jakby przez dłuższy czas zawiesiło się na logo Apple. Przed uruchomieniem telefon wielokrotnie próbuje skomunikować się z układem w celu potwierdzenia gotowości (znajduje się w pętli, stąd nazwa „choroba pętli”). W przypadku sprawnego telefonu weryfikacja trwa krótko. Uszkodzony układ audio próbuje się skomunikować aż o do momentu przekroczenia limitu czasowego (od 3 do 5 minut).

Przyczyny usterki układu Audio IC - wada fabryczna?

Prawdopodobnie główną przyczyną często występujących tychs amych usterek układu audio w iPhone 7 i 8 jest wadliwa konstrukcja tych telefonów. Wada fabryczna często objawia się po upadku telefonu, ale niekoniecznie. Wygięcie może nastąpić też przez zwykłe noszenie telefonu w kieszeni. Gdy konstrukcja telefonu zgina się, połączenia lutownicze pomiędzy układami audio ulegają naprężeniu i zostają ostatecznie przerwane, co prowadzi później do problemów z delikatnym układem audio. Strandardowo koszt takiej naprawy w Serwisach Apple Warszawa może wynosić około 300-500zł. Sprawdź na mapie Serwis Apple Warszawa