r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TapPath 1.0.3

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

TapPath to niewielka aplikacja twórcy popularnego programu „Link Bubble”. Dzięki niej możliwe jest używanie linków niczym za pomocą dodatkowych przycisków w myszce: domyślnie kliknięcie je otwiera, dzięki tej aplikacji użytkownik może skonfigurować akcje po jednokrotnym, dwukrotnym i trzykrotnym szybkim naciśnięciu na link, powodując wywołanie zupełnie innej akcji.

Aplikacja TapPath jest nad wyraz prosta i nie udostępnia wielu ustawień. Ekran główny przedstawia trzy pola odpowiedzialne za efekt naciśnięcia linku, odpowiednio jednokrotnego, dwukrotnego i trzykrotnego. Użytkownik każdemu z tych zachowań może przypisać zupełnie inne akcje np. pojedyncze naciśnięcie odnośnika otworzy przeglądarkę Chrome, dwukrotne prześle go do klienta poczty, a trzykrotne spowoduje uruchomienie systemowego mechanizmu udostępniania. Aby cały mechanizm działał, TapPath musi być w systemie ustawiony jako domyślna przeglądarka. Aplikacja daje taką możliwość, dodatkowo pozwala na wypróbowanie akcji na przykładzie witryny Google.

r   e   k   l   a   m   a

Ustawienia TapPath ograniczają się do określenia czasu na następne kliknięcie: poprzez regulację tej wartości, użytkownik steruje „czułością” aplikacji na naciskanie w odnośniki. Im krótszy, tym użytkownik szybciej będzie musiał wykonać następny gest. Aplikacja jest płatna, nie oferuje interfejsu w języku polskim, niemniej dzięki jej prostocie nie powinno stanowić to problemu dla większości użytkowników.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

TapPath dla Androida – klikaj i otwieraj linki w różnych aplikacjach

2
OPROGRAMOWANIE 18.08.2014 | Łukasz Tkacz

Poziom rozbudowania mobilnych systemów operacyjnych można rozpatrywać w różnych kategoriach. Z jednej strony, nadal nie pozwalają na uruchamianie tak zaawansowanego oprogramowania jak desktopowe odpowiedniki, z drugiej natomiast, liczba funkcji może przytłaczać. Jest tak np. z domyślnymi aplikacjami na Androidzie – klikamy link, a tu okienko pytające o wybranie jednego z wielu zainstalowanych na smartfonie programów, które mogłyby się nim zająć. Czy nie da się prościej? Da się. Wszystko za sprawą kolejnej aplikacji Chrisa Lacy’ego. Dlaczego piszemy „kolejnej”? Już raz na łamach portalu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.