Targeo - takiej mapy Polski jeszcze nie było!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dostępna jest nowa internetowa mapa Polski - Targeo zbudowana w oparciu o mapy cyfrowe AutoMapy, najpopularniejszego na polskim rynku systemu do nawigacji satelitarnej.

Targeo obejmuje swoim zasięgiem teren całej Polski i zawiera szczegółowe plany ponad 450 miejscowości. Mapy wyróżniają się przejrzystością i czytelnością - szczególnie w trybie pełnoekranowym przeglądarki internetowej (dostępnym zazwyczaj po wciśnięciu klawisza F11). Grafika map jest renderowana w taki sposób, że wygląda jak w klasycznych drukowanych mapach czy atlasach. Odwzorowany jest nie tylko dokładny przebieg ulic z kierunkami i zakazami ruchu, ale również linie kolejowe, zbiorniki wodne, rzeki oraz tereny zielone, a nawet obrysy poszczególnych budynków.

Serwis cechuje się przy tym rozbudowaną funkcjonalnością - szczególnie przydatna jest wyszukiwarka, dzięki której można znaleźć dowolny adres oraz precyzyjnie nawigować po wirtualnych planach wszystkich polskich miast. Różnica w porównaniu z innymi serwisami mapowymi polega na tym, że mapa Targeo dobrze radzi sobie ze znalezieniem dokładnej lokalizacji budynku nawet wtedy, gdy adres zawiera łączone numery domów lub gdy nazwa ulicy napisana jest z błędem. Formularz wyszukiwania zawiera też bardzo wygodną funkcję podpowiedzi - gdy wprowadzamy nazwę miasta, już po wpisaniu kilku liter pojawia się lista miejscowości z możliwością wyboru. Po zaznaczeniu wybranego miasta, funkcja analogicznie podpowiada nam nazwy ulic.

Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość umieszczania mapki dojazdowej na własnej stronie internetowej. Zainteresowani muszą jedynie zarejestrować się w serwisie oraz wskazać na mapie wybrane miejsce.

Do niedawna z rozwiązań Targeo korzystały głównie firmy zarządzające flotami pojazdów lub pracownikami mobilnymi, czyli klienci z dość wąskiej grupy biznesowej. Teraz postanowiliśmy udostępnić najdokładniejsze mapy Polski wszystkim użytkownikom Internetu. Dlatego stworzyliśmy uniwersalną interaktywną mapę, którą łatwo można wbudować w istniejące strony WWW. W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć Targeo o kilkadziesiąt tysięcy punktów użyteczności publicznej, funkcję planowania podróży, a także udostępnić specjalną wersję Targeo dla telefonów komórkowych. - mówi Rafał Mikołajczak, Prezes Zarządu Indigo.

© dobreprogramy