Tasks Tasks 1.42.0.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Tasks to z pozoru niewielka aplikacja do organizowania i tworzenia listy zadań do wykonania przeznaczona dla platformy Windows Phone. Okazuje się jednak, że ma ona bardzo bogate możliwości: kategorie, projekty, udostępnianie informacji, czy też pełną synchronizację z serwerami takimi jak Exchange. Nadaje się ona zarówno dla mało jak i bardzo wymagających użytkowników.

Aplikacja początkowo wydaje się bardzo prosta, lecz jej możliwości są naprawdę duże. Listy zadań mogą być przede wszystkim grupowane, najpierw na projekty, a później na kategorie wchodzące w skład projektów. Dopiero na samym końcu są konkretne zadania. Te natomiast oprócz podstawowej nazwy mogą zawierać także informacje o lokalizacji, zdjęcia, a także notatki głosowe. Nie zabrakło opcji pozwalającej na dodanie przypomnienia o określonej godzinie, a także dodatkowych zapisów, takich jak krótka notatka, adres email czy też adres internetowy. Co ciekawe, możliwe jest nawet określenie lokalizacji za pomocą łatwego w obsłudze okna pozwalającego na przeglądanie mapy. Wszystkie z zadań mogą mieć określone priorytety, a także konieczność ich wykonania danego dnia. Użytkownik może oczywiście edytować już istniejące zadania, a także udostępnić je poprzez pocztę email. Dodatkowy widok to rzut na kategorie (możliwe do edycji, usuwania, jak i dodawania nowych), w ramach którego są one pokazane wraz z ilością zadań do nich przypisanych.

Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego przypinania zadań jako kafelków na ekranie głównym. Oprócz lokalnego przechowywania informacji na urządzeniu, Tasks pozwala na synchronizowanie danych dotyczących notatek z serwerami Exchange, a także dedykowaną usługą producenta aplikacji, która jest dostępna za darmo na okres 21 dni. Po tym czasie koniecznie jest wykupienie odpowiedniej subskrypcji. Wersja od producenta pozwala na synchronizację większej ilości informacji np. adresów internetowych, notatek głogowych, lokalizacji czy projektów. Sama aplikacja jest natomiast udostępniana zupełnie za darmo. Jej największą wadą jest brak interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!