TeamSpeak TeamSpeak 3.5.5

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program

TeamSpeak to komunikator głosowy, bardzo popularny wśród grających przez Sieć. Program może działać w tle w trybie aktywowanym odpowiednim poziomem głosu lub skrótem klawiaturowym (push to talk), a o aktywności innych użytkowników może informować komunikatami głosowymi. Komunikator korzysta z kodeków zaprojektowanych dla mowy, zapewnia więc świetną jakość przy minimalnym wykorzystaniu łącza.

TeamSpeak 3 to napisana od nowa wersja dobrze znanego komunikatora. Przede wszystkim poprawiona została jakość rozmów, za co odpowiada zupełnie nowy kodek, automatyczne dostosowanie parametrów mikrofonu i usuwanie echa oraz szumów tła. Ponadto zredukowane zostały opóźnienia między rozmówcami, a uprawnienia i rangi rozmówców zaprojektowane od nowa, dzięki czemu TeamSpeak lepiej spełnia wymagania graczy. Klient zyskał także możliwość przesyłania plików między użytkownikami.

TeamSpeak 3 pozwala także łączyć się z wieloma serwerami w kartach i zapisywać ulubione połączenia w zakładkach. Program pozwala wykorzystywać różne urządzenia dźwiękowe dla różnych serwerów w tym samym czasie, a na Makach bez problemu komunikuje się z systemem CoreAudio. Sygnały dźwiękowe programu zostały przygotowane w sposób, który przy odpowiednim zestawie głośników lub słuchawkach daje iluzję dźwięku przestrzennego. Komunikaty oraz rozmówcy mogą więc znajdować się z lewej lub prawej strony gracza, za nim albo nad nim, zależnie od preferencji. Wygląd okna programu można zmienić za pomocą stylów, można także tworzyć własne wtyczki, skrypty i motywy dźwiękowe.

TeamSpeak 3 wprowadził także nowy system autoryzacji graczy, bazujący na wirtualnej tożsamości, której poczynania są śledzone przez każdy serwer, z jakim się połączy. Dzięki temu administratorzy mogą łatwiej zarządzać kanałami i nadawać uprawnienia, a użytkownicy nie muszą pamiętać haseł. Jeden klient może przechowywać kilka tożsamości. Na podstawie tożsamości można także dodawać innych użytkowników do listy przyjaciół i wrogów, a także nadawać im własne pseudonimy i przypisywać im własne dźwięki. Dzięki temu na każdym serwerze można odnaleźć znajomych i unikać nielubianych osób. TeamSpeak będzie śledził aktywność osób z listy i poinformuje, kiedy ostatnio były połączone z którymś z serwerów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!