TeamViewer 12 dostępny: zdalne notatki, szybkie transfery i inne atrakcje

Strona główna Aktualności

O autorze

TeamViewer, popularne narzędzie do zdalnej kontroli i współdzielenia pulpitu, doczekał się już wersji 12. Lista zmian jest długa, chociaż nie wszystkie z nich trafiłą do bezpłatnego wydania.

Zanim przejdziemy do opisu nowości dostępnych w bezpłatnym wydaniu TeamViewer, warto przyjrzeć się Remote QuickSteps, funkcji z edycji Premium i wyższych. Pozwala ona na tworzenie skrótów umożliwiających szybki dostęp do poleceń związanych ze zdalną obsługą. Pozwala to zaoszczędzić czas, wystarczy potem jedno kliknięcie by wykonać zadanie.

Wszyscy użytkownicy TeamViewer 12 mogą skorzystać zaś ze Sticky Note, funkcji pozwalającej zostawić notatkę na zdalnym pulpicie. Kolejną ważną zmianą jest większa wydajność, w zależności od konfiguracji, twórcy mówią o nawet 20-krotnie szybszym transferze plików. Szybkość przesyłania plików wzrosła do nawet 200 MB/s. Na komfort korzystania pozytywnie wpłynie także maksymalne 60 klatek na sekundę dla udostępnianego ekranu.

Intelligent Connections Setup to zautomatyzowany system, który w oparciu o jakość dostępnego połączenia oraz sprzętu, dobiera możliwie jak najlepszą jakość połączenia. Funkcją bardzo interesującą, ale dostępną tylko dla kont premium lub wyższych, jest wsparcie dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu możemy ze smartfonu korzystać ze zdalnej kontroli lub udostępniania ekranu na inne mobilne urządzenie. Wspierany jest Android, iOS, a także Windows Phone.

Spis wszystkich nowości znajdziecie na stronie producenta. Zachęcamy także do przetestowania nowej wersji, program znajdziecie w naszej bazie.

© dobreprogramy
s