r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Technologie mobilne przyszłości okiem Gartnera

Strona główna Aktualności

Firma analityczna Gartner opracowała raport zawierający listę ośmiu technologii, które mogą mieć poważny wpływ na rynek urządzeń mobilnych w przeciągu najbliższych dwóch lat.

Pierwsze miejsce w raporcie Gartnera zajmuje Bluetooth 3.0. Specyfikacja trzeciej wersji standardu ratyfikowana ma być jeszcze w tym roku i pozwolić na korzystanie z wysokich transferów (do 480 Mb/s) do przesyłania dużych ilości danych w stosunkowo bliskich odległościach. Umożliwi także budowę energooszczędnych urządzeń służących do monitorowania zdrowia, czujników czy różnego rodzaju urządzeń peryferyjnych.

Na drugim miejscu uplasował się mobilne interfejsy użytkownika, które są niezbędne nie tylko do zapewnienia prostej obsługi, ale też mogą mieć duży wpływ na rozwój aplikacji mobilnych. Ważną rolę odegrać ma także wersja n standardu 802.11, za którą przemawia większy zasięg oraz wyższa prędkość transferu porównywalna po raz pierwszy do FastEthernetu (100 mbitów).

Na dalszych miejscach znalazły się technologie pozwalające lokalizować użytkowników, wyświetlania obrazu, mobilne technologie internetowe, szerokopasmowy mobilny dostęp do Sieci i technologie komunikacji bezdotykowej. Pełna treść raportu jest dostępna na stronach Gartnera.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.