Chiński router z marzeń

Routery są fascynującymi urządzeniami – magiczne pudełka bez których połączenie dwóch sieci nie jest możliwe. Te klasy SOHO stoją w każdym domu czy mniejszym biurze, inne Enterprise zawalają szafy rackowe – każdy z nich robi to samo przekazuje pakiety z jednej sieci do innej. Szczególnie intrygująca mnie perspektywa to router jako komputer embedded. Kilka lat temu miałem wyobrażenie, że są to zaawansowane maszyny, których poziom skomplikowania przerasta możliwości śmiertelników – konfigurując je czułem się jak Prometeusz kradnący ogień.

Terminal Ninja - co zabrać ze sobą do Dojo - TMUX

Od jakiegoś czasu wzmożenie używam konsoli. Postanowiłem, że gdzie to tylko możliwebędę używał tego sposobu interakcji z komputerami. Często jestto wyzwanie, które utrudnia realizację pewnych zadań, jednaknagroda jest nie byle jaka – odznaka hakera wycięta z buraka!Coś co GUI mogłem zrobić kilkoma kliknięciami tu przysparzaczasem nie lada problemów.Jednak jest w tym coś magicznego, wpewien sposób staje się bliższy problemom, które te całeoprogramowanie zainstalowane na maszynach próbuje za nasrozwiązać.

Zostać kafelkarzem

Drogi czytelniku, kiedy ostatnio zastanawiałeś się nad tym ile w życiu potrzebujesz? Czy posiadasz rzeczy które są zbędne? Czy masz bałagan w pokoju? A co z Twoją przestrzenią życiową? Nie jest zawalona nie potrzebnymi rozpraszaczami? Zanim zaczniesz się sprawdzać pasek z adresem URL, już Cię uspokajam to nie żaden manifest life stylowy, nie będę propagował żebyś się zmienił dla dobra ludzkości, rozdał swój dorobek i zamieszkał w chatce z patyków.