r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Telefony Sony jako jedne z pierwszych obsługują WebGL

Strona główna Aktualności

Dopiero dziś firma Sony zdradziła, że wydana w zeszłym miesiącu aktualizacja systemu dla telefonów z linii Xperia z 2011 roku wprowadziła na tych modelach obsługę WebGL.

Modele Arc, Ray, Play, Neo i inne tegoroczne nowości z Japonii obsługują tę platformę graficzną jako jedne z pierwszych telefonów na świecie. WebGL to API umożliwiające renderowanie zaawansowanej trójwymiarowej grafiki w oknie przeglądarki, ale z wykorzystaniem mocy obliczeniowej karty graficznej komputera. Nad wprowadzeniem obsługi tego API do swoich telefonów Sony pracował już w zeszłym roku, a pierwsze efekty mogliśmy zobaczyć w lutym. Teraz posiadacze nowych Xperii z systemem Android 2.3 mogą cieszyć się grami i trójwymiarową grafiką w zmodyfikowanej przez Sony przeglądarce. Demonstracja działania WebGL na Xperii Arc, która została udostępniona na kanale deweloperów Sony, prezentuje wizualizację renderowaną przez silnik Three.js, uruchomioną w przeglądarce bez żadnych wtyczek.

Warto zaznaczyć, że Sony nie ma zamiaru ociągać się również przy aktualizacji Androida na telefonach z linii Xperia do wersji 4.0. Japoński producent już zapowiedział, że Ice Cream Sandwich otrzymają wszystkie modele, które premierę miały w 2011 roku, bez żadnych wyjątków.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.