r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Telekomunikacja pogoni dialery?

Strona główna Aktualności

Telekomunikacja Polska S.A. przyjęła wstępne założenia swojej polityki wobec dialerów - złośliwych programów, które instalują się w komputerze podczas surfowania w Internecie i mogą nas narazić na kolosalne rachunki telefoniczne.

Barbara Górska, rzecznik Telekomunikacji Polskiej S.A. powiedziała, że chodzi o kilka skoordynowanych ze sobą działań. Po pierwsze, w lecie 2003 roku ma wejść w życie kodeks etyczny, który będzie obowiązywał providerów internetowych. Jego poszczególne punkty mają być znane niebawem. Wcześniej zostaną zmienione dotychczasowe umowy z providerami. Nowe dokumenty (przygotowywane teraz przez prawników) będą, według TPSA, lepiej niż dotąd zabezpieczały internautów przed dialerami. Poza tym, przyznaje Górska, trwają wstępne prace nad opracowaniem specjalnego systemu, który umownie można nazwać antydialerem. Jednak kiedy będzie on gotowy i kiedy zostanie przekazany do dyspozycji abonentów - na razie nie wiadomo.

Źródło: Komputer Świat

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.