r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Temat Janosika wraca jak bumerang

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie tak dawno kilkakrotnie pisaliśmy o perypetiach autorów projektu Janosik - otwartego i bezpłatnego programu dla systemów Linux, będącego odpowiednikiem Płatnika. Teraz temat ponownie wraca na tapetę, tym razem na łamach portalu Gazeta.pl .

Już ponad milion firm w Polsce ma obowiązek rozliczać się z ZUS-em z pomocą komputerowego programu Płatnik. Tym samym muszą korzystać z systemu operacyjnego Windows firmy Microsoft, bo tylko pod tym systemem Płatnik działa. Za Windows trzeba płacić. Istnieje tymczasem wiele bezpłatnych systemów operacyjnych. Czy przedsiębiorcy muszą być skazani na Windows?

W listopadzie 2001 r. w audycji \"Dzwonię do pani/pana w bardzo nietypowej sprawie\" w Radiu Zet Janusz Weiss usiłował dociec, dlaczego ZUS zmusza firmy do korzystania z Windows. Zadzwonił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z pytaniem, czy ZUS nie stosuje praktyk monopolistycznych. Odpowiedzi nie uzyskał.

Więcej na ten temat całej tej histrorii można przeczytać tutaj

Źródło: Gazeta.pl

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.