r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tembo 2.1.4

Strona główna Mac Akcesoria Zamienniki Spotlight
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tembo to przyjazny w obsłudze asystent wyszukiwania plików znajdujących się na dysku naszego Maca. Za pomocą programu odnajdziemy także wiadomości, kontakty, zakładki przeglądarki stron internetowych czy notatki programu Evernote. To tylko przykłady, możliwości jest o wiele więcej.

Galeria programu

Interfejs aplikacji jest przejrzysty i bardzo intuicyjny. W górnej części okna znajduje się pole, w które wpisujemy wyszukiwaną frazę. Z jego prawej strony mamy dostęp do opcji umożliwiających posortowanie wyników chronologicznie według dat ostatniego otwarcia, modyfikacji lub utworzenia. Wyszukiwanie możemy również zawęzić do plików utworzonych dzisiaj, od wczoraj, w tym tygodniu, w bieżącym miesiącu lub tego roku. Listę wyników wyszukiwania można ograniczyć do lokalizacji, domyślnie dostępne foldery to Dokumenty, Filmy, Muzyka oraz Obrazki.

Mocną stroną programu są filtry. Przechodząc na przykład do listy z dokumentami, możemy dodatkowo zawęzić wyniki do plików programu Word, Pages lub stron html. Podobnie filtrować można każdy inny rodzaj danych, na przykład muzykę według albumów, czy też artystów. Inną przydatną funkcją Tembo jest możliwość wyszukiwania plików ukrytych.

Program dostępny jest w wersji próbnej (trial), która podczas otwierania plików wyświetla komunikat przypominający o tym, że korzystamy z niezarejestrowanej aplikacji. Pełną wersję można zakupić na stronie dewelopera lub za pośrednictwem Mac App Store.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OS X może więcej: przegląd zamienników wyszukiwarki Spotlight

41
OPROGRAMOWANIE 29.11.2015 | Michał Sokołowski (michal_ek_pl)

Jedną z mocnych stron systemu OS X jest świetna wyszukiwarka Spotlight, która potrafi naprawdę bardzo wiele. To potężne narzędzie, dzięki któremu nie tylko błyskawicznie odnajdziemy pliki przechowywane na naszym dysku, ale również dokonamy prostych działań matematycznych, sprawdzimy pogodę, notowania giełdowe, kurs walut lub wynik ostatniego meczu ulubionej drużyny. Niestety w polskiej wersji systemu jej funkcjonalność jest mocno ograniczona. W tym zestawieniu przedstawiamy przegląd aplikacji, które są dobrymi zamiennikami rozwiązania firmy Apple, a niektóre z nich mogą jeszcze więcej. …

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.