r   e   k   l   a   m   a
reklama

Tesla Model S z Gentoo Linuksem pozwala na oglądanie filmów

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Do czego można wykorzystać duży wyświetlacz w Tesli Model S? Chociażby do oglądania filmów. Oczywiście producent nie oddał takiej możliwości. Okazuje się jednak, że na zamontowanym komputerze można zainstalować Gentoo Linux, czyniąc z Tesli świetny odtwarzacz multimedialny.

Tesla Model S posiada 17-calowy dotykowy wyświetlacz. To właśnie z wykorzystaniem tego ekranu komunikujemy się ze wszystkimi systemami. Możemy konfigurować poszczególne ustawienia auta, sprawdzić gromadzone przez komputer informacje, korzystać z nawigacji, a także przeglądać Internet. Na tym możliwości się nie kończą.

Komputer w Tesli domyślnie działa pod kontrolą Ubuntu. W ramach projektu Su-Tesla postanowiono zhakować Model S, instalując na nim inną dystrybucję Linuksa. Jeden z właścicieli tego skomputeryzowanego samochodu umieścił w sieci filmik z Gentoo Linux uruchomionym na komputerze w Tesli. Zainstalowanie innego systemu operacyjnego umożliwiło oglądanie filmów na 17-calowym ekranie.

Możliwość zmiany oryginalnego oprogramowania może dać znacznie szersze pole do popisu. Pozostaje nam czekać na auta z podkręconymi silnikami, albo i na takie, które przejadą więcej kilometrów na jednym ładowaniu.

Tesla Motors niedawno zaprezentowała Model 3, jeśli chodzi o oglądanie filmów, ten samochód powinien wypaść lepiej niż Model S. Ma on bowiem wyświetlacz w orientacji poziomej – idealne rozwiązanie dla miłośników kina.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane