r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tesla: wszystkie samochody odtąd w pełni autonomiczne. Dzięki Nvidii

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Elon Musk ogłosił dziś kolejny krok w rozwoju samochodów Tesla. Od dziś każdy wyprodukowany pojazd będzie wyposażony w w zestaw urządzeń pozwalających na całkowicie autonomiczną jazdę.

Dotyczy to wszystkich pojazdów produkowanych przez Teslę, łącznie z Modelem 3. System pozwalający na w pełni autonomiczną jazdą składa się z ośmiu kamer umieszczonych na karoserii, które rejestrować mają otoczenie w zasięgu nawet 250 metrów.

Oczywiście zbieranie danych otoczenia na nic by się nie przydało, gdyby w nowych Teslach nie znalazł się komputer o mocy obliczeniowej, która pozwoli na ich analizę. Będzie to najprawdopodobniej skonstruowany przez Nvidię komputer Drive PX2 o mocy 8 TFLOPS.

r   e   k   l   a   m   a

Zanim jednak możliwości duetu Nvidii i Tesli będą mogły zostać wykorzystywane, konieczna jest kalibracja, czyli przejechanie milionów mil, które pozwolą uczącym się algorytmom zebrać dane i nawyki zapewniające bezpieczną autonomiczną jazdę.

Zupełnie inną kwestię stanowią oczywiście regulacje. Poza Stanami Zjednoczonymi, a w zasadzie władzami Kalifornii, rządy bardzo niechętnie zauważają konieczność nowelizacji prawa, w Unii Europejskiej prace są wciąż na bardzo wczesnym etapie. Rewolucja puka do drzwi, ale nikt ich nie otwiera.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.