r   e   k   l   a   m   a
reklama

Test Pilot 1.0 beta wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Zgodnie z zapowiedziami Mozilla wydała testową wersję wtyczki Test Pilot 1.0, która wspiera nowości wprowadzone do programu testowania eksperymentalnych funkcji przeglądarki Firefox.

Nowa wersja wtyczki wraz z zaktualizowanym programem Test Pilot zapewnia uczestnikom większe bezpieczeństwo. Zabezpieczenia obejmują ochronę m.in. przed atakami denial-of-service oraz próbami wykorzystania Test Pilota przez konie trojańskie, które chciałyby dodać do wtyczki swój własny, szkodliwy kod. Dużą zmianą jest także możliwość eksportowania danych zebranych przez wtyczkę, co pozwala użytkownikom na samodzielną analizę własnych zachowań. Wprowadzenie tej funkcji wiąże się bezpośrednio z aktualizacją polityki prywatności Test Pilota, która została ogłoszona kilka miesięcy wcześniej. Nowa wersja wtyczki będzie ponadto posiadać opcję, która pozwoli na automatyczne przesyłanie wyników badań od razu po ich zakończeniu. Będzie ona domyślnie wyłączona, by nie naruszać prywatności osób biorących udział w programie Test Pilot. Ponadto użytkownikom powinien spodobać się odświeżony interfejs wtyczki - zawiera on kilka drobnych ulepszeń.

Wtyczka Test Pilot 1.0 beta jest dostępna do pobrania na stronie projektu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic