reklama

Test kart GeForce firmy ZOTAC

Strona główna Aktualności

O autorze

Testujemy dalej. Tym razem mieliśmy okazję przyjrzeć się kilku układom GeForce ze stajni NVIDII. Dzięki uprzejmości sklepu www.kuppc.pl do naszej redakcji trafił zestaw kart firmy ZOTAC opartych na rozwiązaniach znanego wytwórcy, w tym również najnowszy sprzęt na chipsecie GTX295, który trochę namieszał w ostatecznym podsumowaniu wyników. Na początek tradycyjnie zapraszamy do zapoznanie się z głównymi „bohaterami” tego artykułu.

ZOTAC GeForce 9800GT 512 MB AMP! Edition

Sprzęt bazuje na dość leciwym układzie G92 - przypominamy, że jest to niezmieniony chip, który narodził się wraz z GeForce 8800GT, czyli jeszcze w październiku 2007 roku, kiedy to odbyła się światowa premiera tych kart. To jeden z najdłużej utrzymujących się chipsetów graficznych na rynku. Wracając jednak do produktu firmy ZOTAC - sam procesor wykonany jest w technologii 65 nm i składa się z 754 mln tranzystorów, a zajmuje powierzchnię 330 mm kwadratowych. Na pudełku znajdziemy oznaczenie AMP! stosowane przy kartach, które już w procesie produkcyjnym zostały podkręcone przez producenta. I tak w ZOTAC GeForce 9800GT AMP! Edition rdzeń karty taktowany jest zegarem 700 MHz, zaś pamięci DDR3 zegarem 1000 MHz, co przekłada się na efektywny zegar 2000 MHz. Shadery natomiast pracują z zegarem 1700 MHz.

[image source="Galerie/Inne/Test_kart_GeForce_firmy_ZOTAC:15925" mode="normal"]

Karta posiada 112 zunifikowanych procesorów cieniowania oraz 16 potoków renderujących (ROP). Chłodzona jest referencyjnym zestawem. Na plus można zaliczyć to, że radiator zajmuje tylko jeden slot, co w dobie standardowo montowanych dwuslotowych potworów pozytywnie zaskakuje. Co jeszcze wyróżnia sprzęt od innych to pomarańczowa dioda LED, która podczas pracy radośnie rozświetla wnętrze komputera. Za zasilanie odpowiada wtyczka 6-pinowa PCIex. Śledź karty obłożony jest dwoma złączami DVI i wyjściem HDTV. Na wyposażeniu znajdziemy przejściówkę z DVI na D-Sub, przejściówkę z DVI na HDMI, kabelek SPDIF, przelotkę zasilania Molex-6 pin PCIex, kabel S-Video, prostą instrukcję obsługi, sterowniki na płytce CD oraz pełną wersję gry XIII Century: Death or Glory, strategii w czasie rzeczywistym.

1 2 3 4 5 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama