reklama

Testerzy chwalą się pierwszymi Steam Machines

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Valve 13 grudnia udostępniła zainteresowanym wczesną wersję opartego na Debianie systemu SteamOS i w tym samym dniu 300 prototypów komputerów Steam Machines, włącznie z padem Steam Controller, poszło do wyselekcjonowanego grona testerów w Stanach Zjednoczonych. Długo nie trzeba było czekać, aż wybrańcy zaczną się chwalić tym, co dostali. Szczególnie produktywny okazał się tutaj Corey Nelson.

Dzięki filmom na jego kanale YouTube można dowiedzieć się między innymi co też konkretnie było w drewnianym pudełku od Valve, ale też poznać budowę salonowego PC i zdanie testera o zestawie, a także wczesnej wersji kontrolera — jeszcze z przyciskami w miejscu planowanego ekranu dotykowego na środku. Z ciekawostek warto zwrócić uwagę nie tylko na podświetlany na biało okrąg z przodu i na zielono napis GeForce GTX z boku, ale też na składający się z 300 dziurek wywietrznik na górze komputerka. Co ciekawe, każdy z 300 testerów ma zaznaczoną swoją dziurkę w tym właśnie miejscu.

Jeśli ktoś woli zdjęcia od filmów, dla niego także coś się znajdzie. Należy w najbliższym czasie nastawić się na wysyp podobnych materiałów. Przypomnę, że rozsyłano różne konfiguracje PC. Mają w środku karty GTX 780, 760 lub 660, a także procesory Intela i7, i5 albo i3. Do tego 16GB RAM, hybrydowy dysk twardy SSHD 1TB/8GB oraz zasilacz 450w 80Plus Gold. Wrażenia z obcowania z wczesnymi wersjami Steam Machines wydają się pozytywne. Czy po styczniowych targach CES gracze rzucą się do sklepów?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić