Testowanie łącza z pomocą Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępniło trzy webowe narzędzia, które mają pomóc użytkownikom w sprawdzeniu, czy ich dostawcy Internetu nie ograniczają im przepustowości łącz. Wchodzą one w skład pakietu M-Lab (Measurement Lab) tworzonego przez Google, New America Foundation's Open Technology Institute, PlanetLab Consortium oraz badaczy akademickich. Docelowo w pakiecie ma się znaleźć pięć narzędzi.

Network Diagnostic Tool sprawdza prędkość połączenia i diagnozuje czy występują jakieś ograniczenia w przepustowości. Glasnost służy do sprawdzeniu czy nie jest ograniczany lub blokowany BitTorrent. Z kolei narzędzie Network Path and Application Diagnosis sprawdza czy nie występują problemy związane z tzw. ostatnią milą, spotykane w przypadku łączy szerokopasmowych.

Nieudostępnione jeszcze narzędzie NANO będzie sprawdzać, czy ISP blokuje lub ogranicza określonych użytkowników, aplikacje lub hosty. DiffProbe ma testować priorytetyzację ruchu. Oba narzędzia mają niedługo zostać uruchomione i oferować do testów 36 serwerów w12 lokalizacjach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję