Testowe Microsoft Office 2016 tym razem już naprawdę udostępnione do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka tygodni temu niektóre serwisy internetowe pospieszyły się z dobrą nowiną, obwieszczając dostępność wersji Technical Preview pakietu biurowego Microsoft Office 2016. Niewiele z tego wyszło, administratorzy Microsoftu szybko usunęli omyłkowo opublikowane linki, zrywając jednocześnie trwające operacje pobierania. Tym razem zespół Office zajął się sprawą bardziej profesjonalnie. Najpierw pojawił się wpis na korporacyjnym blogu, zapowiadający dostępność wersji IT Pro oraz Developer dla najnowszego wydania pakietu biurowego z Redmond, a następnie oficjalne linki w serwisie Microsoft Connect.

Do oficjalnej premiery doszło na konferencji Convergence 2015 w Atlancie. Testowa wersja Office 2016 została przedstawiona wraz z przeznaczoną dla biznesu odmianą klienta Skype – i przynosi ulepszenia, które docenią głównie użytkownicy biznesowi. Najważniejsze z nich to:

  • Mechanizm Data Loss Protection, znany już z Exchange, SharePointa i Outlooka, trafia teraz do Worda, Excela i PowerPointa. Dzięki niemu administratorzy będą mogli centralnie zarządzać politykami tworzenia treści i współdzielenia dokumentów, a końcowi użytkownicy otrzymają odpowiednie powiadomienia, jeśli ich działania są niezgodne z narzuconą polityką.
  • Dodanie do Outlooka protokołu MAPI-HTTP, który zastąpi dotychczasowy mechanizm synchronizacji z serwerami Exchange, wprowadzenie wsparcia dla wieloskładnikowego uwierzytelniania, zwiększenie szybkości pobierania poczty, wysyłania listy wiadomości czy wyświetlania listy wiadomości, przyspieszenie działania wyszukiwarki i ułatwienie zarządzania ilością wykorzystanej pamięci masowej.
  • Zwiększona dostępność dla niepełnosprawnych, w tym dodanie sterowania z klawiatury dla kilku ważnych funkcji Excela, takich jak tabele przestawne, nowa ciemna skórka dla mających problemy ze wzrokiem i zwiększenie czytelności wiadomości w Outlooku.
  • Wdrożenie typu kliknij-by-uruchomić, czyli cała lista atrakcji dla administratorów, dzięki którym będą mogli lepiej zarządzać ruchem sieciowym, sprawniej pobierać i instalować aktualizacje Office i uprościć aktywowanie licencji,

Warto pamiętać, że to wciąż wczesna wersja oprogramowania i zawiera sporo błędów, nie nadaje się do zastosowań produkcyjnych. Co ciekawe, Office 2016, wbrew przewidywaniom, wciąż można zainstalować i uruchomić na Windows 7, w wersjach zarówno 32-, jak i 64-bitowych.

Aby jednak zainstalować Office 2016, wymagane jest aktywne konto w usłudze Office 365 (Personal lub Home). Pobranie pakietu możliwe jest oficjalnie tylko z serwisu Microsoft Connect, po zalogowaniu się i wypełnieniu krótkiej ankiety.

© dobreprogramy
s