Testowe systemy z jabłkiem: kopia Flipboarda, lepsza jakość w Apple Music i brak powrotu do stabilnego Watch OS

Testowe systemy z jabłkiem: kopia Flipboarda, lepsza jakość w Apple Music i brak powrotu do stabilnego Watch OS

Testowe systemy z jabłkiem: kopia Flipboarda, lepsza jakość w Apple Music i brak powrotu do stabilnego Watch OS
09.07.2015 13:30, aktualizacja: 09.07.2015 18:03

W rękach deweloperów znalazła się kolejna seria testowych systemów dla urządzeń Apple'a. Można już sprawdzić, co kryje się w trzeciej becie iOS 9, Watch OS 2 i OS X 10.11 El Captain.

W kwestii kolejnej bety systemu dla zegarków Apple'a, czyli kompilacji 13S5293e. Firma Apple nie publikuje informacji na temat zmian, trzeba więc było poczekać aż deweloperzy pochwalą się swoimi znaleziskami. Aktualizacja przyniosła między innymi większe przyciski, bardziej precyzyjną kontrolę jasności ekranu i głośności oraz oczekiwaną blokadę aktywacji. Użytkownicy zobaczą także drobne zmiany kosmetyczne, jak informacja o ostatniej aktualizacji pogody czy nowa ikonka odtwarzacza muzyki, który to może teraz łączyć się z Beats 1.

Warto jednak zauważyć, że przy tej okazji Apple wyjaśnił kwestię powrotu do stabilnej wersji 1.0.1 systemu Watch OS z bety. Deweloperzy po WWDC ze zdziwieniem stwierdzili, że aby przywrócić starszą wersję systemu muszą wysłać swój ulubiony zegarek do firmowego serwisu Apple Care. Firma Apple potwierdziła, że tylko te serwisy mogą przeprowadzić procedurę i poinformowała, że można to zrobić w Australii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Wielkie Brytanii. Autoryzowani sprzedawcy, dystrybutorzy czy zewnętrzne serwisy nie mają takich możliwości i prawdopodobnie nigdy nie będą mieć.

iOS 9 beta 3, czyli kompilacja 13A4293f, to przede wszystkim nowa aplikacja do czytania wiadomości, przypominająca nieco Flipboarda. Aplikacja ma wykorzystać preferencje czytającego i z czasem prezentować artykuły coraz bliższe zainteresowań każdego użytkownika z osobna. Na początek mamy dostęp do The New York Times, CNN, ESPN, The Atlantic i Slate, ale po przejrzeniu ich można dodawać własne źródła – także kanały RSS z Safari. Aplikacja może także wysyłać paczki artykułów pocztą elektroniczną i umożliwi przeszukiwanie publikacji. Ciekawe artykuły można oczywiście zapisać do przeczytania później. W ustawieniach systemu znalazły się także opcje dotyczące zużycia danych, powiadomień i tym podobne.

Obraz

Ponadto w folderach galerii znajdzie się osobna pozycja, w której automatycznie umieszczone zostaną wszystkie samolubki. Wzorem Androida własny folder dostaną też zrzuty ekranu. Pojawi się także opcja pozwalająca na słuchanie muzyki z Apple Music w najwyższej jakości (256 kb/s) także przez LTE. Na iOS 8 na łączach komórkowych bitrate jest zauważalnie niższy niż przy słuchaniu przez WiFi i aplikacja potrafi przełączyć się nawet na 64 kb/s w warunkach, w których konkurencja radzi sobie z dużo wyższą jakością. Podczas odtwarzania w Redakcji przez WiFi Apple Music pobierał 2,6 MB danych w ciągu sekundy, przez LTE zaś niewiele ponad 600 kB. Spadek jakości usłyszy nawet niewprawne ucho, a przy tym odtwarzanie nie było płynne. Spotify w trybie automatycznym pobrał 835 kB na sekundę. Każdy z odtwarzaczy testowaliśmy około godziny.

Kompilacja 15A216g El Captain, czyli OS X 10.11 beta 3, przynosi niewiele nowości. Mission Control umożliwi przeciąganie okien między pulpitami wirtualnymi na górnej belce, a kalendarz zyska nowy ekran powitalny. Pozostałe zmiany to głównie poprawki znanych błędów.

Stabilne wersje systemów dotrą do użytkowników po wakacjach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)