Testowy Android M dla wielu modeli Sony, inni mogą tylko zazdrościć

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google ciągle pracuje nad nadchodzącym Androidem M, który zostanie wydany za około trzy miesiące. Jednak wybrani, nieliczni użytkownicy smartfonów z Androidem mogą już zainstalować testową wersję. Do grona wybranych dołączyli właśnie posiadacze smartfonów Sony. Lista urządzeń jest naprawdę długa.

Niestety, ale Android M w wersji stabilnej wyląduje tylko na wybranych urządzeniach. Posiadacze nowych topowych modeli czy w miarę nowych urządzeń mających wsparcie wprost od Google, mogą spać spokojnie. Właścicielom smartfonów i tabletów nie zaliczających się do „elitarnego” grona, pozostaje mieć nadzieję, że producent ich sprzętu potraktuje sprawę aktualizacji poważnie. Jak już nie raz się przekonaliśmy, z tym poważnym traktowaniem bywa różnie. Jednak najnowsze informacje dotyczące wydania Androida M w wersji testowej (Developer Preview) dla smartfonów i tabletów z serii Xperia sugerują, że przynajmniej dla Sony klienci są ważni.

Japońska firma wydała właśnie paczkę i instrukcję jak zainstalować Androida M na wybranych modelach smartfonów i tabletów. Jak już na początku wspomnieliśmy, lista obsługiwanych urządzeń robi wrażenie. Testową wersję mogą zainstalować posiadacze wszystkich smartfonów z serii Xperia Z (nie licząc najnowszej Z3+). Nie tylko topowe modele znalazły się na liście wybranych, Sony zapewniło również wsparcie między innymi dla Xperii M2, T2 Ultra i T3, pełną listę znajdziecie tutaj. Warto zauważyć, że nie wszystkie smartfony z tej listy mogły liczyć na Androida 5.0 Lollipop. Niektórzy użytkownicy już pogodzili się z tym, że firma o nich zapomniała. Natomiast wydanie testowej wersji na chociażby Xperię T3 świadczy, ze Sony jednak pamięta i nie zamierza postąpić jak wiele innych firm. Androida M mogą zainstalować również posiadacze następujących tabletów: Tablet Z, Z2 Tablet i Z3 Tablet Compact.

Należy pamiętać, że wydany Android M jest w fazie testowej i prawdopodobnie możemy zapomnieć o stabilnej pracy. Mogą również nie działać niektóre funkcje, w tym tak ważne jak chociażby aparat. Androida M instalujecie na własne ryzyko. Jeśli dany smartfon jest Waszym głównym, to lepiej się wstrzymajcie.

Na Android M czeka wiele osób. Nie powinno to nikogo dziwić, w końcu przyniesie on ze sobą długo wyczekiwane elementy. Warto tutaj wspomnieć chociażby o znacznie poprawionej kontroli nad uprawnieniami aplikacji czy nowym funkcjom, które znacząco wydłużą czas pracy urządzenia, przynajmniej w trybie czuwania. Dodatkowo zwiększą się możliwości Google Now, to co zaprezentowało Google na tegorocznej konferencji I/O robiło wrażenie.

© dobreprogramy
s