Testowy Dysk Google jako stabilna aktualizacja. Fatalna pomyłka Google

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dysk Google pozostaje jedną z najpopularniejszych usług przechowywania danych na zewnętrznych serwerach i realną alternatywą dla zintegrowanego z Windowsem OneDrive'a. Klient usługi na tym systemie operacyjnym nie jest jednak pozbawiony błędów, a Google właśnie zaliczyło spore faux pas, udostępniając przez pomyłkę testową wersję z błędami jako stabilną aktualizację.

Od wczoraj użytkownicy na forum Dysku Google, jak i na Reddicie skarżą się na poważne problemy w działaniu windowsowego klienta usługi. Problem jest o tyle poważny, że uniemożliwia poprawną synchronizację plików, czyli funkcję stanowiącą programu. Ponadto równie problematyczny jest brak możliwości tworzenia nowych kopii zapasowych. Przy każdorazowej próbie wyświetlany był błąd, który informował o niepowodzeniu synchronizacji oraz wyłączeniu jej dla danego konta.

Twierdzenia o tym, że Google przypadkowo zaktualizowało Dysk Google do niestabilnej wersji nie są bynajmniej przypadkowe. Niektórzy użytkownicy w menu programu wyświetlanego z poziomu tacki systemowej, zobaczyli informację o tym, że interfejs, który oglądają jest tajny i publikacja przecieków jest zakazana.

Google już zareagowało na zgłoszenia. Ze statusu usługi możemy dowiedzieć się, że korporacja zidentyfikowała problemy, przeprowadziło analizę i naprawiła szkody. Część z użytkowników już może korzystać ze stabilnego Dysku Google, zaś dla innych taka możliwość pojawi się w jeszcze dziś. Najnowszą wersję programu można oczywiście znaleźć w naszej bazie.

© dobreprogramy