r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Texpand - Text Expander 1.8.6

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

Texpand - Text Expander to przydatne narzędzie za pomocą którego stworzymy i użyjemy skrótów do wpisywania zdefiniowanych fragmentów tekstu, w tym generowanych automatycznie na bazie ustalonych wcześniej warunków.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacja poprosi nas o specjalne uprawnienia, bez których nie możliwe będzie jej działanie. Jeżeli zgodzimy się na ich przyznanie zostaniemy przeniesieni do odpowiedniej opcji w ustawieniach. Teraz możemy przystąpić do tworzenia skrótów. Składają się one z komendy, która je wywoła oraz samej treści. Nie chcemy za każdym razem wpisywać ręcznie naszych danych teleadresowych? Wystarczy przypisać im prosty skrót.

r   e   k   l   a   m   a

Skrótem możemy wywołać także proste makra opierające się o dane czasowe (godziny, dni, miesiące), dzięki temu jako treść zostaną dodane aktualne wartości. Domyślnie Texpand - Text Expander działa w całym systemie, poza wyjątkami o których za chwilę. Z poziomu aplikacji możemy jednak ustawić listę programów, w którym opcje skrótów będą niedostępne. Znajdziemy tu także synchronizację naszych danych z chmurą, co pozwala odzyskać ustawienia na innym urządzeniu.

Niestety działanie Texpand - Text Expander ma swoje ograniczenia wynikające z API Androida. Aplikacja nie działa w przeglądarkach, edytorach tekstu i innych programach, w których pole wprowadzania tekstu zostało opracowane przy użyciu innego SKD niż standardowe. Dodatkowo aplikacja miewa problemy z niektórymi wersjami Androida, w których producenci wprowadzili zbyt wiele modyfikacji.

W wersji darmowej możemy utworzyć maksymalnie 10 skrótów. Jeżeli program przypadnie nam do gustu, w Google Play znajdziemy pełną wersję pozbawioną ograniczeń. Jej cena to 14,19 zł.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Texpand usprawni wprowadzanie długiego tekstu na Androidzie

9
OPROGRAMOWANIE 02.11.2015 | Paweł Piskurewicz

Jedną z niewątpliwych zalet Androida jest spora gama klawiatur, które w różny sposób podchodzą do wprowadzania tekstu i usprawnień mających ułatwić ten proces. Jednym z nich są skróty, pozwalające w prosty sposób dodać wcześniej zdefiniowane fragmenty tekstu. Texpand idzie o krok dalej. Oferuje taką możliwość dla całego systemu, niezależnie od tego z jakiej klawiatury korzystamy. Po uruchomieniu aplikacji i zgodzie na specjalne uprawnienia (program przeniesie nas do odpowiednich ustawień) przechodzimy do konfigurowania skrótów. Mogą one zawierać dane teleadresowe, stopki, numery konta czy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.