TextMate TextMate 1.5.11 r1635

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
P​obierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TextMate to prawdopodobnie najlepszy edytor tekstu dla programistów, jaki można zainstalować na systemie OS X. Program pozwala wygodnie pracować z kodem źródłowym w niemal dowolnym języku.

TextMate w założeniach łączy to, co najlepsze ze świata Apple'a i systemów uniksowych, dzięki czemu jest elegancki, wygodny, a przy tym praktyczny i bardzo elastyczny. Choć nie jest to pełne środowisko programistyczne, dzięki możliwości stosowania makr, zarządzania projektem i analizy kodu zapewnia możliwości, których nie powstydzi się profesjonalne IDE.

TextMate wyróżnia się przede wszystkim możliwością dostosowania wyświetlania kodu do własnych potrzeb, łącznie z preferencjami zawijania linii i szerokością wcięć. Do dyspozycji mamy tu kilkadziesiąt pakietów gramatyk dla różnych języków znaczników, skryptowych i programowania. Bloki kodu można zwijać, by oszczędzić miejsce na ekranie.

TextMate pozwala uruchamiać skrypty powłoki bezpośrednio w edytorze, daje dostęp do systemu wyrażeń regularnych i pozwala przeszukiwać i zamieniać słowa w całym projekcie. Do kontroli wersji można wykorzystać Subversion, Darcs, Perforce i SVK.

Użytkownicy systemu OS X 10.7 i nowszych powinni skorzystać z wersji 2.0 programu. Mimo że jest jeszcze oznaczona jako „beta”, jest dostatecznie stabilna i lepiej wykorzysta nowości w systemie. Betę TextMate można pobrać za darmo, ale komercyjne wykorzystanie programu wymaga kupienia licencji.

Wersja stabilna TextMate działa przez 30 dni, po tym czasie należy podać klucz licencyjny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!