r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TextMate 1.5.11 r1635

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

TextMate to prawdopodobnie najlepszy edytor tekstu dla programistów, jaki można zainstalować na systemie OS X. Program pozwala wygodnie pracować z kodem źródłowym w niemal dowolnym języku.

Galeria programu

TextMate w założeniach łączy to, co najlepsze ze świata Apple'a i systemów uniksowych, dzięki czemu jest elegancki, wygodny, a przy tym praktyczny i bardzo elastyczny. Choć nie jest to pełne środowisko programistyczne, dzięki możliwości stosowania makr, zarządzania projektem i analizy kodu zapewnia możliwości, których nie powstydzi się profesjonalne IDE.

TextMate wyróżnia się przede wszystkim możliwością dostosowania wyświetlania kodu do własnych potrzeb, łącznie z preferencjami zawijania linii i szerokością wcięć. Do dyspozycji mamy tu kilkadziesiąt pakietów gramatyk dla różnych języków znaczników, skryptowych i programowania. Bloki kodu można zwijać, by oszczędzić miejsce na ekranie.

TextMate pozwala uruchamiać skrypty powłoki bezpośrednio w edytorze, daje dostęp do systemu wyrażeń regularnych i pozwala przeszukiwać i zamieniać słowa w całym projekcie. Do kontroli wersji można wykorzystać Subversion, Darcs, Perforce i SVK.

Użytkownicy systemu OS X 10.7 i nowszych powinni skorzystać z wersji 2.0 programu. Mimo że jest jeszcze oznaczona jako „beta”, jest dostatecznie stabilna i lepiej wykorzysta nowości w systemie. Betę TextMate można pobrać za darmo, ale komercyjne wykorzystanie programu wymaga kupienia licencji.

Wersja stabilna TextMate działa przez 30 dni, po tym czasie należy podać klucz licencyjny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Citrio, Monosnap, TextMate, InkHunter i Blown Away – najciekawsze aplikacje tygodnia

15
OPROGRAMOWANIE 09.04.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Koniec tygodnia zbliża się wielkimi krokami, więc zapraszam Was do przejrzenia listy najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Citrio Citrio to szybka i lekka przeglądarka stron internetowych, bazująca na otwartym Chromium i pozornie podobna do Chromea. Ma nawet możliwość integracji z kontem Google i pozwala instalować te same rozszerzenia, co Chrome. Ma jednak kilka dodatkowych możliwości – pozwala pobierać filmy z wielu serwisów, ma zaawansowanego menedżera pobierania i klienta sieci BitTorrent. Najważniejsze jest jednak to, że Citrio w pełni szanuje…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.