TextSecure 4.15.5

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Wiadomości SMS i MMS
Pobierz program
lub zeskanuj:

TextSecure to otwarta i darmowa aplikacja, która łączy w sobie funkcje klienta SMS i bezpiecznego komunikatora, jaki ma zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom prywatności. Dzięki niej możliwe jest komunikacja za pomocą bezpiecznego protokołu internetowego, przez co użytkownicy nie muszą ponosić żadnych opłat za SMSy.

Po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu TextSecure oferuje dołączenie do usługi online. Jest to realizowane za pomocą weryfikacji numeru telefonu poprzez wiadomość SMS lub połączenie telefoniczne. Bez rejestracji nie jest możliwe korzystanie z niektórych funkcji tego komunikatora. Główne okno wiadomości przedstawia wszystkie wiadomości w formie listy dyskusji. Program umożliwia importowanie danych z innych aplikacji: systemowej bazy danych, zaszyfrowanej kopii zapasowej wykonanej wcześniej przez TextSecure, a także w ramach plików kopii zapasowej z aplikacji „SMSBackup And Restore”. W ramach ustawień możliwe jest wykonanie eksportu dyskusji do pliku zgodnego z tą aplikacją. Nad listą wątków znajdują się przyciski odpowiadające za rozpoczęcie nowej dyskusji, wyszukiwanie, a także przejście do opcji.

Domyślne działanie komunikatora opiera się o obsługę SMSów. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na wymianę danych ze szczególną dbałością o prywatność, musi rozpocząć transmisję szyfrowaną. Następuje wtedy wymiana kluczy pomiędzy klientami, która pozwala na zabezpieczenie treści przed wzrokiem niepowołanych osób. Możliwe jest tworzenie grup osób, do których będą wysyłane takie wiadomości. Oprócz tekstu wiadomości mogą zawierać także pliki w formie załączników. Kod projektu jest otwarty i dostępny na platformie GitHub. Aplikacja przeszła również z powodzeniem audyt bezpieczeństwa, który stwierdził, że jest ona naprawdę bezpieczna. Okno rozmowy pozwala również na szybkie wykonanie połączenia głosowego, a także dodanie nowej osoby do kontaktów.

Aplikacja w trybie pracy jako komunikator obsługuje powiadomienia push. TextSecure może być wykorzystywany jako domyślna aplikacja SMS, obsługuje ponadto raporty dostarczania wiadomości. Ustawienia pozwalają m.in. na skonfigurowanie powiadomień (w tym koloru i zachowania diody LED), wybór motywu graficznego, a także zablokowanie dostępu do aplikacji przy pomocy hasła. Domyślnie program blokuje wykonywanie zrzutów ekranowych w celu ochrony treści wiadomości. Jest on udostępniany za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Signal 2.0 dla iOS umożliwia bezpieczną wymianę wiadomości z użytkownikami Androida

14
04.03.2015  •  Paweł Piskurewicz

Rynek mobilnych komunikatorów przeżywa prawdziwy rozkwit. Facebook Messenger, Skype, Hangouts, WhatsApp, Viber czy Telegram to tylko część z aplikacji oferujących możliwość darmowej komunikacji. Wśród nich są też mniejsi gracze, tacy jak Open Whisper Systems. Choć ich komunikatory nie mogą konkurować z wymienionymi pod względem ilości użytkowników, to oferuje w zamian coś innego, bezpieczeństwo naszych rozmów. Udostępniona wczoraj aktualizacja dla aplikacji Signal może pomóc w popularyzacji ich usług. W przypadku Androida Open Whisper Systems udostępnia dwa programy. TextSecure odpowiada za…

Bezpieczeństwo TextSecure potwierdzone: komunikator zapewnia poufność

11
05.11.2014  •  Łukasz Tkacz

Komunikatory mobilne to obecnie nic nadzwyczajnego. Rynek jest pełen tego typu produktów, a przykłady to chociażby Facebook Messenger, Hangouts, WhatsApp czy Viber. Niestety, większość z nich nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W przypadku każdej z wymienionych aplikacji zainteresowane służby mogą przechwycić i odczytać treść naszych wiadomości. Czy jesteśmy skazani na podglądanie? Nie, dzięki audytom bezpieczeństwa okazuje się, że istnieją również aplikacje oferujące naprawdę bezpieczną komunikację. Według badania niemieckich naukowców z Ruhr University Bochum…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych