TextWrangler TextWrangler 5.5.2

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pobi​erz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TextWrangler to zaawansowany edytor tekstu i młodszy brat programu BBEdit. Dzięki kolorowaniu składni to doskonałe narzędzie dla programistów.

Program oferuje szerokie możliwości wyszukiwania i zamiany tekstu. Do dyspozycji mamy między innymi wyszukiwanie w stylu konsolowym, wykorzystujące polecenie grep. Możliwe jest także porównywanie i scalanie dwóch plików.

Tworząc dokument łatwo można się po nim przemieszczać – do tego celu służy menu „Go”. Programiści z pewnością docenią opcję przeskakiwania między funkcjami. Miłym udogodnieniem jest również możliwość sprawdzania pisowni, kwadratowego zaznaczania tekstu i możliwość wielokrotnego użycia polecenia „Cofnij”.

TextWrangler oferuje także łatwy dostęp do plików na serwerze FTP. Można na nim zarówno otwierać jak i zapisywać stworzone dokumenty bez opuszczania programu.

Aplikacja obsługuje kolorowanie składni dla następujących języków programowania, skryptowych i znaczników: bash, ANSI C, C++, Fortran, Java, Markdown, Object Pascal, Objective-C, Perl, PHP, Python, Rez, Ruby, Tcl i TeX.

TextWarngler dostępny jest do pobrania bezpłatnie w wersji freeware.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!