Textract 1.0.0.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Textract to minimalistyczny skaner OCR. Jego możliwości jak i interfejs ograniczono do niezbędnego minimum, co ma swoje mocne i słabe strony. Aplikacja raczej nie sprawdzi się jako profesjonalne narzędzie do odczytywania i edycji tekstu, za to dobrze pracuje jako szybki i podręczny OCR.

Ekran główny Textract składa się z jednego okna. Z jego poziomu wybieramy język w jaki będzie skanowany tekst. Wśród 20 obsługiwanych jest też jeżyk polski. Zabrakło jedynie możliwości zdefiniowania na stałe języka domyślnego, automatycznie za każdym razem jest to angielski. Po dokonaniu wyboru należy wczytać plik.

W tym celu zostaniemy przeniesieni do systemowej galerii, w której wystarczy wybrać grafikę bądź zdjęcie, z których chcemy zeskanować tekst. Textract działa bardzo sprawnie, więc strona dokumentu zajmuje mu kilka sekund. Po zakończeniu procesu OCR ujrzymy okno z tekstem wyciągniętym z grafiki. Możemy go skopiować, bądź też dowolnie edytować.

Aplikacja działa w pełni offline, co jest rzadkością w podobnych, konkurencyjnych programach. Do tego dostępna jest za darmo, zawiera jedynie niewielkie, mało inwazyjne reklamy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję