The Balloon Quest 1.1

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

The Balloon Quest to bardzo sympatyczna platformówka 2,5D z mocnym akcentem nie tylko zręcznościowym, ale również logicznym.

Wcielając się w rolę starszego brata organizujemy czas swojej siostrze zabierając ją w niezwykłą podróż pełną przygód i niebezpieczeństw. Do siostry dodatkowo montujemy balon i przywiązujemy go sobie do pleców. Od tej pory tak cudacznie połączone rodzeństwo jest w pełni uzależnione od siebie i swoich poczynań, a ich dalszy los w głównej mierze będzie zależał od ich umiejętnej współpracy.

Zasady gry są proste, poruszając się po planszy należy w taki sposób kierować ruchami chłopca, by jak najszybciej i możliwie bezpiecznie dotrzeć do końca układu. Dzięki balonowi może on wykonywać dłuższe skoki i zdobywać pożądane przedmioty z miejsc praktycznie niedostępnych. W swoich działaniach musi jednak zważać na siostrę, gdyż ta wypuszczona na większą odległość gubi się i dalsza nasza podróż staje się niemożliwa.

Gra na pierwszy rzut oka może wydać się banalna i nieco dziecinna, ale po kilku chwilach dostrzegamy jej mocne punkty. Oprócz stale zwiększającego się poziomu trudności wymagającego od gracza coraz większego zaangażowania oraz zręczności, gra ujmuje dużą dbałością o szczegóły i dobrą mechaniką rozgrywki. Na pochwałę zasługuje również osobliwość głównego bohatera, który według założeń twórców projektu jest nie tylko nieszablonowy, ale przede wszystkim wypełniony pozytywnymi wartościami.

The Balloon Quest to nieprzeciętna i wciągająca produkcja, która momentami będzie wymagała od gracza dużej sprawności, opanowania i zręczności. Gra jest dopracowana w szczegółach i posiada świetną oprawę audiowizualną przez co może stanowić ciekawą propozycję zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.


Uwaga:

1. Przedstawiony tytuł jest niestety niepełną wersją gry. The Balloon Quest jest ciągle rozwijana, a jej twórcy nieprzerwanie pracują nad kolejnymi etapami przygód sympatycznego rodzeństwa.

2. Na stronie projektu dostępna jest również wersja gry dla systemu Mac OS X.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!