reklama

The Elder Scrolls Online otrzyma wiele dodatków

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Do premiery The Elder Scrolls Online pozostało jeszcze sporo czasu (tytuł ma ukazać się na początku przyszłego roku), ale ekipa ZeniMax Online Studios już teraz stara się patrzeć daleko w przyszłość. W przypadku gatunku MMORPG kluczową cechą jest długowieczność, dlatego producent chce przygotować dużą ilością dodatków, które będą ukazywać się w regularnych odstępach czasu.

Jestem wielkim zwolennikiem częstego wypuszczania dodatkowej zawartości. Mamy wielkie plany co do przyszłości The Elder Scrolls Online i chcemy być pewni, że w każdej chwili będziemy mieć coś gotowego do pokazania. Oznacza to, że kolejne nowości będą udostępniane w krótkich odstępach czasu — zapowiedział Paul Sage z ZeniMax Online Studios. Jego zdaniem częste wypuszczanie dodatków jest niezbędne, by zdobyć i utrzymać kredyt zaufania u graczy. Im częściej aktualizujesz grę, tym ludzie bardziej ją lubią. Są bardziej zaangażowani — przekonuje. Równocześnie Sage zauważa, że gracze mają niesamowitą zdolność do błyskawicznego pochłaniania zawartości, co z kolei wymusza nieco inny rytm pracy. Dlatego jeszcze przed premierą tytułu twórcy będą przygotowywać dodatki, które pozwolą zapewnić stały dopływ nowości.

Taki model wspierania gry może oznaczać, że te często wypuszczane DLC pozostaną w przypadku The Elder Scrolls Online bezpłatne. Niestety, producent nie potwierdził tych domysłów. Wciąż też nie wiadomo, czy do gry konieczne będzie wykupienie abonamentu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało