reklama

The Fine Young Capitalists zachęcają kobiety do wymyślania gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nie mieliście kiedyś wrażenia, że świat gier jest światem mężczyzn? W większości przypadków bohaterami różnorakich projektów są wysportowani faceci, a za produkcję oraz marketing poszczególnych tytułów też naprawdę w niewielkim stopniu odpowiadają kobiety, a przynajmniej takie panuje przekonanie. Nie są one widoczne w branży, co postanowiła zmienić grupka utalentowanych pań. Żeńskie zespoły Autobotika z Kolumbii oraz Empowered Up z Kanady połączyły siły i pod szyldem The Fine Young Capitalists wystartowały z akcją zachęcania płci pięknej do rozpoczęcia wymyślania gier.

Pomysłodawczynie przedsięwzięcia wkurzyło, że chociaż kobiety reprezentują aż 45% populacji graczy, zaledwie 2% z nich próbuje coś samemu zdziałać w temacie. Według TFYC, gdyby zebrać wszystkie gry wydane w 2011 roku i sporządzić z nich listę wyników sprzedaży, tylko sterem jednej z 50 w czołówce kierowała damska ręka. Postanowiono coś z tym zrobić. Nie chodzi o wciągnięcie pań do biznesu, bo osób o odpowiednich kwalifikacjach do robienia gier jest na świecie masa, ale pokazanie, że w umalowanych graczach o zadbanych paznokciach drzemie ogromny niewykorzystywany potencjał.

The Fine Young Capitalists wzywają do mobilizacji wszystkich chętnych, pod warunkiem, że to kobiety z kontem Google. Czekają na propozycje gier w 1,5 tysiąca słowach. Każda z nich będzie oceniana pod kątem oryginalności, szans na rynkowy sukces, potencjalnej tzw. grywalności, obranego kierunku artystycznego plus ogólnej sensowności realizacji projektu. Chodzi o pomysł na grę niezależną, która by była do zrobienia w przeciągu pół roku przez zespół około 6 osób. Wszystko to oczywiście przy skromnym budżecie.

5 najlepszych propozycji oddanych zostanie grafikom i scenarzystom, by ci opracowali specyfikacje gier, tak by było co przedstawić potencjalnym partnerom przy ich realizacji. Trafią one potem pod głosowanie w sieci, gdzie internauci opowiedzą się za według nich najlepszym projektem. Ten za kilka miesięcy pojawi się w cyfrowej dystrybucji. Zyski ze sprzedaży gry przeznaczone będą na cele charytatywne. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama