The Forest

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

The Forest jest survivalem z perspektywy pierwszej osoby stworzonym przez niezależne studio Endnight Games.

Postać kierowana przez gracza jako jedyna przeżyła katastrofę samolotu, który rozbił się w tajemniczym lesie zamieszkiwanym przez społeczeństwo kanibalistycznych mutantów. Zadaniem protagonisty jest oczywiście przetrwanie w tych wyjątkowo niesprzyjających warunkach. W pierwszej kolejności musi on więc odnaleźć środki niezbędne do utrzymania się przy życiu, a z czasem postarać się o rozpalenie ognia i wybudowanie schronienia.

Za dnia w The Forest zajmiemy się eksploracją, zdobywaniem wyposażenia, tworzeniem nowych przedmiotów i budowaniem, natomiast w nocy stajemy do walki ze zmutowanymi genetycznie wrogami, którzy zrobią wszystko, by zniszczyć naszą bazę i wysłać nas na tamten świat. Bezpośrednia konfrontacja nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza że początkowo będziemy dysponować jedynie prymitywnym narzędziem stworzonym z kijów i kamieni. Dlatego też niekiedy warto pomyśleć o tym, by ominąć przeciwników lub wyeliminować ich z ukrycia.

The Forest oferuje rozbudowany system interakcji z otoczeniem. Praktycznie każde drzewo i każdą roślinę możemy ściąć, by wykorzystać zdobycz do własnych celów. Tylko od nas zależy, czy w toku kampanii zdecydujemy się na postawienie skromnego obozu, czy też dużej, oceanicznej twierdzy. Tak czy owak będziemy musieli zmagać się zarówno z żywiołem, jak i wspomnianymi już przeciwnikami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!