reklama

The GodFather 0.89

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rozbudowany, darmowy program do katalogowania plików muzycznych. Szybko wyszukuje wszystkie posiadane pliki i umożliwia uzyskanie o nich informacji z baz internetowych.

The GodFather daje możliwość pojedyńczej lub seryjnej zmiany tzw. TAGów tj. szczegółowych informacji o danym utworze (obsługiwane standardy to: ID3v1, ID3v2, APEv2 oraz komentarze Ogg Vorbis). Opisane pliki mogą zostać skatalogowane wg wielu różnych kryteriów. Program umożliwia też tworzenie playlist, eksport listy posiadanych zasobów do plików XLS lub HTML, a także posiada wbudowany odtwarzacz.

Obsługuje pliki w wielu popularnych formatach np. MP3, OGG, MPC, APE, FLAC, AAC, APL, MP4, niestety z wyjątkiem WMA.

Uwaga!

  1. W celu wybrania polskiego interfejsu językowego należy w menu File uruchomić Options i zaznaczyć okienko "Use language file". Następnie korzystając z ikonki folderu należy wskazać plik "polish.lng", który przy standardowej instalacji, powinien znajdować się w folderze "C:Program FilesThe GodFatherLng". Aby zmiany odniosły skutek należy ponownie uruchomić program.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
  #22 22.02.2012 22:32

juz wszystko OK wystarczyło go na D zainstalować

  #21 22.02.2012 22:26

Coś jest nie tak w tym programem nie da się go zamknąć wywala komunikat "Unable to write to C:\Program Files\ The GodFather\tgf.ini ten sam komunikat występuje podczas zmiany jezyka

  #20 04.08.2011 23:33

@Domin & @All :P
ogólnie caly program działa fajnie dla .mp3, ale probowałem użyć "Physically restructure" do plików nie-audio i niestety program ich wcale nie widzi.
(oczywiście w polu "Include other files" wpisałem interesujące mnie rozszerzenia, a podfoldery miały mieć nazwy bazujące tylko na fragmencie nazw plików - %F1)

Jakby ktoś znalazł program do zautomatyzowanego organizowania dowolnych plików do podfolderów, to będę wdzięczny za informację :)

  #19 20.12.2009 00:19

nie wiem czy to chodzi o to, ale godfather nie rozpoznaje niektórych polskich znaków diakrytycznych i jesli takie znajduja sie w nazwie pliku to ich nie rozpozna

  #18 16.12.2009 15:34

Mam pytanie... dlaczego Godfather w trakcie usuwania tagów w plików FLAC pokazuje mi komunikat, że nie może tego zrobić bo inna aplikacja używa tych plików, a jedyną aplikacją używającą w tym momencie tych plików jest właśnie Godfather?

Komentarze do poprzednich wersji

  #17 20.10.2008 09:29

@zuberjimmy - ten program ma tą funkcję. W zakładce "Organize" > "Physically restructure". Musisz mieć tylko komplet tagów. Ustalasz sobie hierarchię katalogów np. Artysta/Rok - Album. Działa świetnie.

  #16 16.10.2008 09:51

Podobno ten program daje możliwość zamiany plików (flac, ogg, mpc itd.) na format mp3. Tylko jak to zrobić???

  #15 02.08.2008 19:07

Czy istnieje program, który podzieli mi utwory na poszczególnych wykonawców, utworzy mi foldery z ich nazwą i powrzuca mi je odpowiednio do tych folderów?
Czy za dużo wymagam?

  #14 05.07.2008 12:41

Mocną stroną tego programu jest tzw. siatka - edycja tagów jakby w excelu a potem tylko zatwierdzenie przez F8. Bardzo wygodna rzecz.

  #13 21.04.2008 10:12

Testowałem wiele programów do katalogowania albumów muzycznych i każdemu coś brakowało, a prawie każdy obrośnięty był w jakieś niepotrzebne gadżety, albo player.
The GodFather podzielił los poprzedników.

Z tych wszystkich jakie przetestowałem najlepszy jest Music Collector (http://www.collectorz.com/music). Posiada wszystko to, co program do katalogowania muzyki posiadać powinien: pobieranie danych z Internetu (z wielu baz danych), wprowadzanie takich danych jak: tytuł albumu, utworu, kompozytora, wykonawcy, zespołu, orkiestry, chóru, dyrygenta, wytwórni fonograficznej, muzyków i ich instrumentów muzycznych. Posiada dobrze opracowaną bazę danych, którą łatwo (przy pomocy tagów) można dostosować do swoich indywidualnych preferencji, no i jest w języku polskim. Jedyna wada, to cena ok. 40 euro, ale można korzystać z wersji testowej, która ograniczona jest nie czasowo, ale ilościowo (do 100 wprowadzonych albumów). Warto przetestować ten program.

  #12 02.03.2008 19:41

Chciałem włączyć go tylko na chwilę żeby zobaczyć jak to jest z tym językiem, a on miał ostatnio używany folder ustawiony na mój folder z muzyką i włączoną opcję autoscan. Ładnych kilka minut mulił, zanim mogłem cokolwiek zrobić. Przydałaby się opcja "przerwij".

Kolumny są obsługiwane tragicznie (coś jak widok szczegóły w windows explorerze, tylko chyba samodzielnie napisane). Otóż nie ma płynnego przewijania, zawsze początek widoku musi się pokrywać z początkiem kolumny. Jeśli kolumna jest szersza, niż widok, to już jej nie zmniejszę!!! (Chyba, że mogę rozszerzyć całe okno, ale każda rozdzielczość ma ograniczoną ilość pikseli). Oczywiście w końcu wszystko da się rozwiązać, ale wymaga to nielogicznie dużo zachodu i kombinowania.

Ogólnie interfejs do kitu.

  #11 15.09.2007 22:29

Program naprawde rewelacja. Uzywam od dosc dawna i oszczedza mi mnostwo czasu z obrobka tagow, zmiana nazw plikow itp.

Wystarczy raz usiasc, przegryzc sie przez opcje, skonfigurowac i zapomniec o recznym obrabianiu plikow na zawsze.

Mnostwo opcji do ustawienia. Programista dodal takie rzeczy ze bym chyba nawet na to niewpadl ze moze sie przydac. Ale warto poznac ten program, bo ma wielki potencał. Ja juz z niego korzystam długi czas a nadal mam wrazenie ze uzywam zaledwie małą cząstkę jego możliwości.

  #10 13.08.2007 10:55

a dlaczego ten program jest w języku angielskim??

  #9 20.04.2007 12:49

Zgadzam sie z przedmowcami, ze GodFather jest bardzo odpowiednim programem, jezeli szuka sie narzedzia, ktore bedzie mialo multum opcji tak zeby zaspokoilo nawet najbardziej wymagajacych uzytkownikow. Fakt, ze ogrom opcji moze na poczatku troszke wprowadzic w oczoplas (osobiscie umiescilbym pare rzeczy w innych miejscach, bo nie moglem ich znalezc w pierwszych minutach stycznosci z programem), ale narzedzie jest warte tego aby poswiecic mu troche chwil na nauke i ogarniecie wszystkiego. Wczesniej korzystalem z plugina do Winampa EZPlaylist ale teraz juz tylko GodFather.

  #8 06.11.2006 14:10

Jest bardzo bobrym programem

  #7 08.08.2006 14:49

Przetestowałem kilkadziesiąt (!) programów do katalogowania mp3 i GodFather jest najlepszy! Ma wszystko co potrzeba a nawet więcej. Szczególnie dobra jest duża możliwość konfiguracji i tworzenia własnych wyszukiwań. Ma parę błędów, ale w sumie mało istotnych wobec całości. Używam go tylko jako biblioteki (do obsługi tagów używam ID3-TagIT), więc nie mam zdania co do tych jego możliwości, ale też są duże. Szkoda tylko, że nie pojawiają się nowe wersje (ostatnia v0.71 b2).

  #6 08.08.2006 02:43

ja tez uzywalem godfathera ale teraz zaisntalowalem xp sp2 i nie che dzialac:/ program genialny, jak poprobojesz na roznych mp3 to zobaczysz dlaczego opcje sa "wszedzie" poprostu sa potrzebne czesto i nie trzeba przechodzic na inne zakladki. dla mnie swietny program:D

  #5 27.07.2006 20:21

@Lord Chaos
używałem MP3TAG i miałem takie samo wrażenie jak Ziutek, czyli ze wszystko jest wszędzie.
Dla mnie TheGodFather jest lepszy ;)

  #4 07.07.2006 11:40

ech tam na pochybel. WMA to tylko format i gdyby był lepszy od konkurencji to by się przyjął

  #3 25.03.2006 19:35

I dobrze, że nie obsługuje WMA. NA POCHYBEL... MICROSOFTOWI!!! :)

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić