The Great Work 1.0.1

Strona główna Windows Gry Platformowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

The Great Work to sympatyczna gra platformowa z naciskiem na elementy zręcznościowe oraz logiczne autorstwa Nicklasa Nygrena, znanego pod pseudonimem Niffass.

Gra powstała jako projekt towarzyszący filmowi dokumentalnemu o Christerze Böke, który zostawił posadę sprzedawcy IT i postanowił zostać alchemikiem. Filmowcy z kamerą towarzyszyli mu na przestrzeni jednego roku, gdy to chłopak zdecydował poświęcić się odnalezieniu kamienia filozoficznego. The Great Work luźno zahacza o te wydarzenia.

Wcielamy się w ucznia alchemika, który musi spożytkować otrzymany od swego mentora kamień filozoficzny. Wcześniej jednak przyjdzie nam przemierzyć wiele lokacji w poszukiwaniu różnych składników i komponentów celem wymiany ich u napotykanych w trakcie gry postaci (w tym znanych uczonych, m.in. Isaaca Newtona) na inne potrzebne nam w grze elementy.

Przedmioty znajdowane po drodze nadają nam nowych zdolności i umiejętności. Dzięki nim możemy dotrzeć do wcześniej niedostępnych miejsc – rękawice umożliwią wspinaczkę, a przykładowo kula do kręgli obciąży nas na tyle, by móc chodzić po dnie sadzawki nie ryzykując porwania przez nurt. Dodatkowy element kombinacyjny to porozstawiane tu i ówdzie skrzynki teleportacyjne pozwalające na przenoszenie przedmiotów na przestrzeni wielu układów.

Tytuł posiada rozbudowany system ekwipunku. Mamy możliwość wymiany posiadanych aktualnie przedmiotów, sami decydujemy co w danej chwili założyć lub czego użyć w zależności od danej sytuacji (np. wabik na zwierzaki - nęcimy zwierza, który blokuje nam przejście). Całość zapewnia około dwóch godzin dobrej zabawy w przyjemnej, kolorowej oprawie graficznej i przy muzyce szwedzkiej grupy Knaster.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!