r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

The Great Work na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy The Great Work - sympatyczną grę platformową z naciskiem na elementy zręcznościowe oraz logiczne. Gra powstała jako projekt towarzyszący filmowi dokumentalnemu o Christerze Böke, który zostawił posadę sprzedawcy IT i postanowił zostać alchemikiem. Filmowcy z kamerą towarzyszyli mu na przestrzeni jednego roku, gdy to chłopak zdecydował poświęcić się odnalezieniu kamienia filozoficznego. The Great Work luźno zahacza o te wydarzenia.

Wcielamy się w ucznia alchemika, który musi spożytkować otrzymany od swego mentora kamień filozoficzny. Wcześniej jednak przyjdzie nam przemierzyć wiele lokacji w poszukiwaniu różnych składników i komponentów celem wymiany ich u napotykanych w trakcie gry postaci (w tym znanych uczonych, m.in. Isaaca Newtona) na inne potrzebne nam w grze elementy.

r   e   k   l   a   m   a

Przedmioty znajdowane po drodze nadają nam nowych zdolności i umiejętności. Dzięki nim możemy dotrzeć do wcześniej niedostępnych miejsc – rękawice umożliwią wspinaczkę, a przykładowo kula do kręgli obciąży nas na tyle, by móc chodzić po dnie sadzawki nie ryzykując porwania przez nurt. Dodatkowy element kombinacyjny to porozstawiane tu i ówdzie skrzynki teleportacyjne pozwalające na przenoszenie przedmiotów na przestrzeni wielu układów.

Tytuł posiada rozbudowany system ekwipunku. Mamy możliwość wymiany posiadanych aktualnie przedmiotów, sami decydujemy co w danej chwili założyć lub czego użyć w zależności od danej sytuacji (np. wabik na zwierzaki - nęcimy zwierza, który blokuje nam przejście). Całość zapewnia około dwóch godzin dobrej zabawy w przyjemnej, kolorowej oprawie graficznej i przy muzyce szwedzkiej grupy Knaster.

Grę The Great Work można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.