The Mushroom Book The Mushroom Book

Strona główna iOS Rozrywka i hobby Inne programy dla hobbystów
Pobierz program
lub zeskanuj:

Atlas Grzybów to multimedialny poradnik dla miłośników zbierani i jedzenia grzybów. Posiada informacje o wszystkich najpopularniejszych gatunkach, dodatkowo pozwala w łatwą identyfikację.

Ekran główny oferuje nam dwie opcje: start oraz identyfikację. Pierwsza z nich zawiera listę najpopularniejszych gatunków grzybów. Przy ich nazwie widnieje oznaczenie o szkodliwości dla człowieka oraz łacińska nazwa. Po wybraniu konkretnego grzyba otrzymujemy bardziej szczegółowy opis wraz ze zdjęciem. Dowiemy się z niego kiedy i gdzie najlepiej ich szukać, w jakich okolicznościach mogą być szkodliwe oraz z czym najłatwiej je pomylić.

Ciekawie prezentuje się narzędzie o nazwie identyfikacja. Za pomocą grafik określamy 4 podstawowe cechy grzyba takie jak np. rodzaj kapelusza czy też podłoża. Na tej podstawie program podpowiada nam z jakie grzyby spełniają dane kryteria. Jest to pomocne zwłaszcza gdy nie znamy nazwy.

Aplikacja dostępna jest za darmo, a wśród jej zalet należy wymienić regularne aktualizacje. Co pewien czas wyświetla pełnoekranowe reklamy, nie są one jednak zbyt uciążliwe. Wśród zalet należy wspomnieć także o miłej dla oka szacie graficznej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!