The Office w Slacku? Przerobili 201 odcinków serialu na czat grupowy

Strona główna Aktualności
Gwiazdy serialu The Office, fot. NBC
Gwiazdy serialu The Office, fot. NBC

O autorze

Slack jest bardzo wszechstronną i popularną aplikacją do współpracy zespołowej i wideokonferencji w wielu branżach. Firma MSCHF wpadła na pomysł, aby za pomocą ulubionej aplikacji biurowej... odgrywać na nowo odcinki serialu Biuro (oryg. The Office.

Co z tego wyszło? Teatr telewizji (internetu?), ale taki na żywo i na miarę XXI wieku. Na Slacku można oglądać, jak awatary postaci granych przez Steve'a Carella, Johna Krasinskiego, Mindy Kalling i innych odtwarzają każdą linijkę ze znanych skeczy i gagów na żywo.

Aby oglądać wszystkie odtworzone w ten sposób 201 odcinków serialu należy wejść na dedykowaną stronę firmy MSCHF lub pobrać aplikację. Są one odgrywane codziennie w czasie rzeczywistym, a wstęp wymaga zarejestrowania się na kanał MSCHF na Slacku.

Co ciekawe, w ten sposób możemy na wypowiedzi postaci z serialu reagować emoji. Niekiedy również cyfrowe wersje naszych ulubieńców używają GIF-ów zamiast słowa mówionego. To spore wyzwanie pociąć i skoordynować w ten sposób tyle odcinków w taki sposób.

Warto podkreślić, że aby uzyskać pełen obraz całego odcinka trzeba przechadzać się po różnych kanałach odpowiadających różnym pomieszczeniom tytułowego biura. Dlatego też doświadczanie serialu The Office w ten sposób może zająć więcej czasu niż jego oglądanie – nawet 2/3 tygodnie na jeden odcinek!

Co ciekawe, sama obsada serialu wpadła na pomysł, aby połączyć The Office i nowe technologie. Aktorzy z inicjatywy Johna Krasinskiego odegrali za pomocą aplikacji Zoom sceny oświadczyn Jima (Krasinski) i Pam. Całość można zobaczyć na YouTube.

Na końcu trzeba zaznaczyć, że projekt powstawał jeszcze przed nastaniem pandemii, ale tak jakoś wyszło, że pojawił się akurat w idealnym momencie.

© dobreprogramy
s