The Pit

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

The Pit jest bardzo dobrze zrealizowaną technicznie produkcją, która przypomina trochę platformówki, ale w gruncie rzeczy to jednak propozycja typowo zręcznościowa. Pewne fikcyjne plemię zsyła tych, których źle osądzi na dno tytułowej jamy i tylko wielkie szczęście pozwala im przetrwać karę. Chyba że ma się zdolności magiczne, tak jak bohaterka gry Beatrice, pragnąca odnaleźć swojego męża. Łatwo jej nie będzie.

Należy dotrzeć jak najniżej, starając się łapać odrobinkę wytchnienia na występach skalnych czy kładkach. Te drugie są szczególnie ważne, bowiem można na nich postawić totem (klawisz C), służący za punkt kontrolny. Rozgrywka opiera się na umiejętnym wykorzystywaniu pędu oraz mocy lewitacji. Tę obrazuje niebieski okrąg wokół postaci, zmniejszający się przy każdym locie i lekko regenerujący w przerwach.

Sporo pracy włożono w otoczkę graficzną, co należy docenić. Nie tylko zmienia się sceneria, ze śmiercionośnymi kolcami na pnączach, mięsożernymi roślinami, nietoperzami, a potem stalaktytami oraz stalagmitami czy przykładowo całymi zaawansowanymi, mechanicznymi konstrukcjami z ogromnymi kołami zębatymi. Czasem napotkamy też inne postacie, by poprowadzić z nimi krótki dialog.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!