reklama

The Walking Dead Game Jam niesie fanom ciekawych gier masę nowych projektów

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zakończył się kolejny ciekawy Game Jam i wiele interesujących gier przeglądarkowych do sprawdzenia za darmo przed nami. Robert Kirkman, twórca niezwykle popularnej w ostatnich latach marki The Walking Dead, zachęcał niedawno niezależnych twórców do przygotowania w 48 godzin własnych produkcji luźno z nią powiązanych, czego efektem jest blisko 20 projektów opartych na technologii Unity3d. Wiele będzie rozwijanych.

Inspiracją miała być ogólnie wojna, niekoniecznie z zombiakami, w efekcie czego mamy tak strzelanki czy strategie z nieumarłymi w rolach głównych, jak również walki robotów czy pojedynki na... słowa. Za najlepszą pracę uznano przejmujące Remember the Fallen, w którym w zgliszczach budynków szarego świata szukamy krwistoczerwonych kwiatów, aby kładąc je na grobach poległych uczcić pamięć ich bohaterskich śmierci.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama