r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

The Witcher Battle Arena 1.1.0

Strona główna Android Gry RPG i MMO

The Witcher Battle Arena należy do popularnego gatunku MOBA (multiplayer online battle arena). Z powodu mechaniki autorzy gier mobilnych sięgają po niego sporadycznie. Jednak twórcy nowego Wiedźmina podjęli się tego zadania i wyszło im to zaskakująco dobrze. Rozgrywka została mocno ograniczona, jednak dzięki temu tytuł jest grywalny nawet na mniejszych ekranach.

W grze znajdziemy 9 postaci z Wiedźmińskiego uniwersum podzielonych na trzy kategorie: wojowników, łuczników i magów. Każdy z nich posiada 3 zdolności specjalne aktywne, które rozwijamy podczas starć oraz jedną pasywną. Dodatkowo wraz z uzyskaniem nowego poziomu możemy przeznaczać jeden z punktów na biegłość we władaniu przedmiotami bądź też umiejętnościami.

r   e   k   l   a   m   a

Wśród dostępnych trybów rozgrywki odnajdziemy PVP (zespoły 3 na 3), kooperację (gracze vs sztuczna inteligencja) oraz trening. Walczyć możemy jedynie na dwóch mapach. Na obu nasze zadanie jest identyczne. Przejęcie jak najdłuższej kontroli nad 3 wyznaczonymi miejscami. Im więcej ich kontrolujemy tym szybciej punkty traci drużyna przeciwna.

Sterowanie sprawdza się dobrze, choć wymaga małej wprawy. Ekran dotykowy nigdy nie zastąpi klawiatury i myszki, ale w tym przypadku można mówić o komfortowym graniu. Przycisków nie ma zbyt wiele, a uproszczony mechanizm gry, ułatwia zadanie.

Choć The Witcher Battle Arena dostępny jest za darmo to zawiera mikropłatności. Nowi bohaterowie, skórki, bronie, ekwipunek, za to wszystko zapłacimy ciężko zbieranym złotem, bądź też gotówką. Co jednak najważniejsze, zakupione w taki sposób elementy dodatkowe mają wartość jedynie wizualną. W żaden sposób nie wpływają na statystki postaci co znacznie organiczna element pay2win. Tym bardziej warto dać szansę mobilnemu Wiedźminowi. Gra wspiera integrację z kontem Google Play gry, niestety zabrakło możliwości synchronizacji postępów pomiędzy różnymi systemami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nie wszystko złoto, co z Wiedźminem. Gra The Witcher: Battle Arena kończy żywot

23
ROZRYWKA 13.11.2015 | Tomasz Wrzesień

Wydawałoby się, że sukces komputerowego i konsolowego Wiedźmina 3 przyczyni się do wzrostu popularności pozostałych projektów CD Projekt RED opartych na znanej twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Niestety tak nie jest. Twórcy darmowej gry The Witcher: Battle Arena ze smutkiem ogłosili, że 31 grudnia produkcja zniknie z rynku. Widać nie było chętnych na pojedynki online w tym słowiańskim projekcie typu MOBA. Rozgrywka opierała się na kontrolowaniu wyznaczonych miejsc na każdej mapie w celu zwiększenia dorobku punktowego i w rezultacie wygrania starcia, o co trzeba było rzecz jasna walczyć z…

Oczekiwanie na Wiedźmina 3 umili premiera The Witcher Battle Arena na iOS i Androida

24
ROZRYWKA 22.01.2015 | Paweł Piskurewicz

Na mobilne urządzenia z iOS i Androidem zawitała właśnie kolejna gra z Wiedźmińskiego uniwersum. Dołączyła do wydanego pod koniec ubiegłego roku Wiedźmin: Gra Przygodowa. Tym razem jednak otrzymujemy tytuł znacznie bardziej dynamiczny i nastawiny na rozgrywkę online. The Witcher Battle Arena należy do popularnego gatunku MOBA (multiplayer online battle arena). Z powodu mechaniki autorzy gier mobilnych sięgają po niego bardzo rzadko. Jednak twórcy nowego Wiedźmina podjęli się tego zadania i wyszło im to zaskakująco dobrze. Rozgrywka została mocno ograniczona, jednak dzięki temu tytuł jest…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.