TheoTown TheoTown 1.9.51a

Strona główna Android Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

TheoTown to projekt przeznaczony dla wszystkich miłośników SimCity 2000. Zarówno rozgrywka jak i retro grafika nawiązują do stylu tej kultowej produkcji, a choć sama gra pozostaje jeszcze w fazie alpha, to już teraz oferuje dobrą zabawę.

Rozpoczynamy tradycyjnie od wczytania tworzonego miasta, bądź też od budowy nowego. W kreatorze określamy jeden z trzech rozmiarów mapy, nazwę, poziom trudności oraz losowo generujemy teren dostępny również w formie podglądu na minimapie. Teraz możemy przystąpić do zabawy.

TheoTown garściami czerpie z SimCity 2000. To od budowy pierwszych osiedli mieszkalnych, dróg, elektrowni i wież ciśnień rozpoczynamy tworzenie naszego miasta. Budowle podzielono na kilka różnych kategorii. Każda z nich poza ceną posiada też swój koszt utrzymania. Nowi gracze nie uświadczą tu niestety poradnika i będą zmuszeni poświecić trochę czasu na zapoznanie się z wszystkimi zależnościami, ale za to zwolennicy serii nie powinni mieć żadnych problemów z odnalezieniem się w grze.

Ważnym aspektem w tego typu grach jest także sterowanie. Nie jest ono idealne, ale autor wprowadził wiele usprawnień, by nawet na mniejszych ekranach grało się komfortowo. Czasem bez dodatkowego przybliżenia ciężko będzie dodać obiekt, więc pamiętajmy, że to również będzie wymagało wprawy.

TheoTown pozostaje póki co projektem darmowym. Aktualnie znajduje się on w fazie alpha lecz w trakcie gry nie natknęliśmy się na poważniejsze uchybienia uniemożliwiające bądź też utrudniające rozgrywkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!