This War of Mine

Strona główna Android Gry Przygodowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

This War of Mine to mobile wydanie rodzimego hitu. Gra pozwala nam przenieść się na pole działań wojennych, jednak w przeciwieństwie do wielu innych tytułów nie wcielamy się w rolę wszechmocnego żołnierza, ale bezbronnego cywila. To właśnie trudy walki o przetrwanie tworzą niesamowity klimat tej produkcji, który zyskał uznanie wśród krytyków i graczy.

Akcja gry przedstawia historię grupki osób zaskoczonych przez wielki konflikt. Kto to dokładnie będzie jest uzależnione od danej partii. Za każdym razem możemy natknąć się na zupełnie innych ludzi, o innej historii, choć to akurat nie ma większego wpływu na samą rozgrywkę. Znacznie ważniejsza jest specjalizacja ocalałych. W zespole znajdzie się np. poszukiwacz z plecakiem, który będzie idealny do nocnych eskapad po dobra materialne, kucharz, czy też sprinter.

Rozgrywkę podzielono na dni oraz noce, które diametralnie się od siebie różnią. Kiedy widno, jesteśmy we własnym domu. Da się tu odpoczywać, leczyć rany z użyciem dostępnych środków, zaspokajać głód spożywając posiłki (o ile posiadamy jakąś żywność), a także wytwarzać nowe meble i przedmioty. Wraz z nastaniem nocy możemy opuścić nasze schronienie i wyruszyć na szaber.

Wydanie mobilne nie utraciło nic z klimatu wersji PC, jednak prawdziwym wyzwaniem było dopasowanie interfejsu do specyfiki urządzeń z ekranem dotykowym. Sztuka ta udała się autorom dobrze, ale nie idealnie. Gra obecnie obsługuje jedynie tablety, ale nawet na nich możemy mieć drobne problemy z nawigacją. Przydatny okazuje się rysik. Zamiast zaprojektowanego od nowa interfejsu zazwyczaj witają nas rozwiązania znane z wersji PC tylko odpowiednio powiększone.

This War of Mine może odstraszać również ceną. Jest wysoka, do tego bez możliwości sprawdzenia wersji demo. Optymalizacja na testowanych urządzeniach wypadała bardzo dobrze, zawsze jednak lepiej sprawdzić grę przed zakupem na własnym urządzeniu. Jeżeli nie mieliście wcześniej okazji grać w This War of Mine, a dysponujecie odpowiednim tabletem, warto rozważyć jej zakup. To jedna z lepszych produkcji jakie trafiły na urządzenia mobilne w 2015 roku.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Graliśmy w This War of Mine na tablecie. Dotykowo, ale nie palcami

12
16.07.2015  •  Maciej Olanicki

This War of Mine zapewne nikomu nie trzeba ani przedstawiać, ani szczegółowo przypominać. Polska produkcja, która w zasadzie niewiele miała wspólnego z rozrywką i stanowi raczej interaktywne studium wyniszczających realiów wojny domowej, może być przykładem gry, która wzniosła się wysoko ponad sztampę i wyświechtane pomysły. Doświadczyć wirtualnej wojny domowej można już także na tabletach. Premiera This War of Mine na tych urządzeniach nie jest zaskakująca, szczególnie biorąc pod uwagę zastosowane w wersji pecetowej sterowanie oraz prezentowanie rozgrywki w charakterystycznym bocznym rzucie…

This War of Mine — przejmująco mroczna strona wojny

28
24.11.2014  •  Łukasz Tkacz

Obecny rynek gier momentami wydaje się naprawdę nudny. Sami producenci nie kryją się z tym, że często wypuszczają coś, co już było, tylko w nieco nowszej odsłonie. Ten czas to najlepsza okazja dla projektów nietypowych, a właśnie do takich można zaliczyć polskie This War of Mine. Choć zetkniecie się tutaj z wojną, w przeciwieństwie do setek strzelanek, nikt nie będzie wielkim bohaterem, który z uśmiechem na twarzy morduje zastępy przeciwników i ratuje świat. Dzięki tej pozycji przekonacie się, że tak naprawdę czasami wybór między dobrem a złem nie istnieje, bowiem te pojęcia zacierają się w …

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #1 16.12.2016 20:58

Jedna z najlepszych gier jakie powstały w naszym kraju ,zdecydowanie warto :) .

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy